Drzewo przewrócone na samochód?! Sprawdź, co możesz zrobić!

Drzewo przewrócone na samochód?! Sprawdź, co możesz zrobić!

tree drzewo

Podaj dalej

W ostatnim czasie silne wiatry dały się wielu ludziom we znaki. Drzewo przewrócone na samochód to jeden ze scenariuszy, który spotkał mieszkańców Polski. Czy w tej sytuacji możemy ubiegać się o wypłatę odszkodowania?

Każde straty materialne są bardzo niemiłym doświadczeniem. Aktualnie samochód jest sporym wydatkiem i jednocześnie koniecznością dla dużej grupy osób. Pomaga on lepiej zorganizować dzień lub jest jedynym środkiem transportu do miejsca pracy. Gdy jest on unieruchomiony lub zniszczony, pojawia się sporo komplikacji. Nasze auto zgniotło drzewo, co zrobić?

Polisa AC to najłatwiejsze rozwiązanie?

Wykupienie polisy AC to coś więcej niż dodatkowy koszt przy ubezpieczeniu. Życie w ostatnim czasie jest mocno nieprzewidywalne, dlatego warto zabezpieczać się przed rzeczami, które z pozoru dzieją się bardzo rzadko. Wielu ubezpieczycieli w ramach konkretnych pakietów oferuje ochronę przed skutkami wichur lub klęsk żywiołowych. Dzięki temu jedynie przy dobrej dokumentacji fotograficznej zdarzenia oraz relacji świadków (jeśli tacy są), możemy uzyskać środki z odszkodowania.

drozsze ubezpieczenie oc

Problem pojawia się wtedy, gdy auto, które przygniotło drzewo, ma więcej, niż piętnaście lat. Mniej więcej wtedy pojawia się granica wieku, powyżej której towarzystwa ubezpieczeniowe nie dają ubezpieczenia autocasco.

Drzewo przewrócone na samochód? Skorzystaj z OC!

Jeśli nie mamy polisy AC, jesteśmy skazani na porażkę? Zdecydowanie nie! Choć nasza droga do uzyskania odszkodowania zdecydowanie się wydłuża i komplikuje. Przede wszystkim musimy znaleźć właściciela terenu, na którym stało obecnie przewrócone drzewo. Samo ustalenie takiej osoby lub firmy, może być w Polsce skomplikowane. Drugim krytycznym momentem jest informacja, czy powiedzmy dany właściciel, ma wykupioną polisę OC na daną posesję. Jeśli tak, sprawa teoretycznie wydaje się dużo łatwiejsza i możemy poprosić wspomnianą osobę o pomoc w dopełnieniu określonych formalności do wypłaty odszkodowania. Jednak sprawy mogą się bardziej skomplikować!

samochod kierowca oplaty

Brak zaniedbań – największe wyzwanie!

Sytuacja komplikuje się, gdy osoba, która zarządza danym terenem, gdzie drzewo przygniotło samochód, udowodni, że dopełniła wszelkich starań, aby nie dopuścić do powstałych szkód. Przykładowo stare i chore drzewo drogą formalną zostało zgłoszone do wycinki, ale decyzja jeszcze w tej sprawie nie zapadła. W tej sytuacji, gdy nie mamy AC w zasadzie nasze szanse na sukces, znacząco spadają.

Na szczęście każda sprawa jest inna i najlepiej skontaktować się z naszym towarzystwem ubezpieczeniowym, które powinno pomóc w znalezieniu optymalnego rozwiązania.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News