Czy wykup więcej niż jednej polisy ubezpieczeniowej ma sens? Odpowiedź jest zaskakująca!

Czy wykup więcej niż jednej polisy ubezpieczeniowej ma sens? Odpowiedź jest zaskakująca!

pieniądze kara mandat ubezpieczenie oc (3)

Podaj dalej

W trudnych czasach ludzie jeszcze mocniej myślą o swoim bezpieczeństwie. Perspektywa utraty mieszkania, uszkodzenia samochodu, czy problemów ze zdrowiem skłania do pytania: czy wykup więcej niż jednej polisy ubezpieczeniowej ma sens?

Jedno jest pewne, funkcjonowanie bez żadnego ubezpieczenia w dzisiejszych czasach to hazard wysokiego ryzyka, ponieważ w razie nawet drobnych problemów na skutek wypadku komunikacyjnego nasze zmagania się ze zdrowiem lub z wypłaceniem odszkodowania poszkodowanym w wypadku mogą trwać latami. W związku z tym wykup drogich polis ubezpieczeniowych w razie problemów jest niczym w porównaniu do tego, co nas może czekać.

Chytry dwa razy traci

Spora grupa kierowców wykupuje najtańsze ubezpieczenie OC i zbyt mało czasu przeznacza na dokładne wczytanie się w warunki umowy. Czasami może być tak, że obejmuje ono jedynie bardzo podstawowy zakres pomocy, który daje nam niewiele w razie takiej potrzeby. Mnogość towarzystw ubezpieczeniowych na rynku jest tak duża, że w ramach konkretnego budżetu przeznaczonego na polisę z pewnością uda się znaleźć nam atrakcyjną propozycję.

fot. pixabay

Wykup dwóch polis ubezpieczeniowych – czy ma to sens?

Po drugiej stronie skali jest nadmierna opiekuńczość, wręcz nadgorliwość. Czy w takiej sytuacji wykup dwóch polis ubezpieczeniowych od ochrony majątku ma sens? Jeśli jakimś cudem mamy dwie polisy ubezpieczeniowe na samochód lub mieszkanie i dojdzie do ich uszkodzenia, niestety otrzymamy zwrot pieniędzy tylko do wartości ubezpieczonej rzeczy. Gdy jeden z ubezpieczycieli zdecyduje się wypłacić całość kwoty to drugie towarzystwo, choć opłacamy składkę, już nie da nam ani grosza. Więc nie ma możliwości otrzymania podwójnej rekompensaty.

wypadek kolizja ubezpieczenie oc ulga finansowa zniżka obniżka
fot. pixabay

Polisa NNW to jest zupełnie inna historia!

Nieco inaczej jest w przypadku polisy Następstw Niebezpiecznych Wypadków, gdzie możemy mieć ich kilka. Przykładowo jeśli jesteśmy poszkodowanym w wypadku samochodowym, możemy ubiegać się o wypłatę odszkodowania z polisy sprawcy zdarzenia, naszej prywatnej, którą wykupujemy sobie dodatkowo oraz z ubezpieczenia grupowego w miejscu pracy, jeśli takie mamy. Oczywiście w takiej sytuacji warto porozmawiać ze swoimi agentami ubezpieczeniowymi i uczciwie opisać, jak wygląda nasza sytuacja, ponieważ oni najlepiej doradzą, co w takiej sytuacji możemy zrobić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News