Czy Polska ma wystarczające rezerwy paliw? Znamy odpowiedź na to pytanie!

Aktualna sytuacja związana z awariami dystrybutorów na stacjach paliw, pobudza w głowie pytanie, czy Polska ma wystarczające rezerwy paliw w swoich magazynach? Znamy oficjalną odpowiedź na to pytanie. Okazuje się, że sytuacja naszego kraju jest dużo lepsza, niż można się spodziewać.

paliwo ceny paliw benzyna diesel
Podaj dalej

W świecie, w którym logistyka magazynowa przypomina rollercoaster, Polska stoi mocno na nogach. Ostatnie lata przyniosły dynamiczne zmiany, a nasza infrastruktura magazynowa rozwija się w zawrotnym tempie. Kluczem do tego sukcesu? Inwestycje firm takich jak PERN S.A., które dbają o to, byśmy czuli się bezpiecznie.

Wojna na Ukrainie zmieniła podejście

Nie możemy zapomnieć o wyzwaniach. Rosyjska agresja na Ukrainę wpłynęła na rynek paliw jak burza, zwiększając zapotrzebowanie Ukrainy na paliwa. Ale kto stanął na wysokości zadania? Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych! Dzięki nim, Polska nie tylko dba o własne zapasy, ale również wspiera sąsiadujący kraj w trudnych czasach.

Czy Polska ma wystarczające rezerwy paliw?

Zastanawialiście się kiedyś, jak długo nasz kraj mógłby funkcjonować bez dostaw ropy naftowej? Otóż mamy dobre wieści! Polska ma zapasy na aż 95 dni – to więcej niż wymagane 90 dni! Czujemy się jak uczestnik maratonu z dodatkową butelką wody w ręku. W czasie trudniejszej zimy i ciągłej niestabilności związanej z tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, są to dobre informacje.

stacja paliw rachunek
fot. freepik

Mamy nadzieję, że między innymi Orlen trzyma rękę na pulsie i dzięki temu główne stacje oraz inne podmioty, które współpracują z Orlenem, otrzymają paliwa wysokiej jakości w optymalnych ilościach. Jedyne czego musimy się teraz obawiać to rosnące ceny paliw na globalnych rynkach, które mogą podnieść ceny na naszych lokalnych stacjach.

źródło: PAP

Przeczytaj również