Córka Kena Blocka zaczyna własny projekt! Plany są bardzo ambitne!

Rodzice chcą, jak najlepiej dla swoich dzieci, dlatego każdy rozsądny rodzic wspiera swoje dziecko w rozwoju swoich zainteresowań. Ken Block również bacznie przygląda się temu, co chce robić jego córka Lia. Pomaga jej w pierwszym projekcie!

Córka Kena Blocka zaczyna własny projekt! Plany są bardzo ambitne!
Podaj dalej

Ken Block jest ważną postacią w świecie motoryzacji i motorsportu. Amerykanin zdobył największą popularność w Stanach Zjednoczonych, gdzie wspólnie z marką Ford przez wiele lat tworzyli rozpoznawalny duet. Obecnie Ken jest pod opieką Audi i to właśnie z tą firmą związany jest pierwszy indywidualny projekt córki znanego kierowcy.

Stany Zjednoczone mają zupełnie inne zasady

Dla krótkiego wprowadzenia w wyjątkowość tego, nad czym będzie pracować córka Kena Blocka, trzeba uświadomić sobie, że europejskie marki w Stanach Zjednoczonych już same w sobie mają nieco wyższy status od pojazdów amerykańskich. Dodatkowo część modeli docierała za ocean w bardzo ograniczonej ilości, dlatego po latach są one rarytasem dla kolekcjonerów. Tak jest w przypadku Audi Quattro.

Audi Sport Quattro napęd 4x4
Audi Sport Quattro 4×4

Audi Quattro na szesnaste urodziny!

Amerykanie od wielu dekad mają silne relacje z motoryzacją i posiadanie samochodu od najmłodszych lat jest czymś oczywistym. Lia Block z okazji zbliżających się szesnastych urodzin postanowiła kupić Audi Quattro z lat 80. XX wieku, które wymaga trochę opieki. W założeniu ma być to pojazd na dojazdy do szkoły, ponieważ Lia ma już na swoim koncie prowadzenie mocniejszego samochodu.

Na kanale YouTube Kena Blocka, można zobaczyć pierwszy epizod związany z tym modelem oraz poznać jego historię.

Przeczytaj również