Audi S3 MTM o mocy 528 KM! Niewiele samochodów wygra z nim pojedynek na drodze!

Tuning mechaniczny jest jedną z najciekawszych rzeczy, jakie możemy zrobić w samochodzie. Odpowiednie modyfikacje potrafią znacząco poprawić osiągi i zaszokować ludzi. Audi S3 MTM o mocy 528 KM jest jednym z takich projektów.

Audi S3 MTM o mocy 528 KM! Niewiele samochodów wygra z nim pojedynek na drodze!
Podaj dalej

W motoryzacji istnieją prawdziwe ikony tuningu, które od wielu lat są obiektami modyfikacji przez specjalistów w tej dziedzinie. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj Toyota Supra, której silnik 2JZ jest bardzo podatny na zmiany pod względem mechanicznym i bez wielkiego trudno można z niego uzyskać nawet 1000 KM!

Dobrym kandydatem na podniesienie mocy w silniku jest również Audi, które ciągle buduje silniki w pewien sposób przystosowane do pracy z dużo większą mocą od tej deklarowanej przez producenta. Dlatego w ręce specjalistów trafiła jedna z najnowszych generacji Audi S3 8Y, w której zaszło kilka ważnych zmian.

Dla lepszego prowadzenia usunięto tylną kanapę

Propozycja od MTM jest mało praktyczna, ale całkiem szybka. Omawiane Audi S3 jest pozbawione tylnej kanapy i całego wygłuszenia w tamtej części nadwozia. W ich miejsce trafiła rozpórka i częściowa klatka bezpieczeństwa. Z przodu znalazły się również inne fotele. Teraz są one zdecydowanie bardziej kubełkowe.

Audi S3 MTM – mistrz startu z miejsca!

Przez wiele generacji Audi było krytykowane za podsterowność podczas szybkiej jazdy po zakrętach. W najnowszej odsłonie zdecydowanie zniwelowano to negatywne zjawisko. Jednak trzeba mieć świadomość, że 528 KM wraz z procedurą startu robią największe wrażenie podczas ruszania z miejsca. To właśnie w tym aspekcie, w sprincie do pierwszej i drugiej setki to niewielkie Audi sprawdza się najlepiej.

Jest to bardzo prawdopodobne, że przy drobnym pojedynku do 50 km/h w mieście wprost ze świateł, podobne wrażenia pod kątem przyspieszenia oferują jedynie auta elektryczne. Osobną kwestią są walory akustyczne, ponieważ dźwięk tak zmodyfikowanego Audi S3, może wielu ludziom się spodobać.

Przeczytaj również