Acura Integra - zapowiedź powrotu legendy już w przyszłym roku?

Acura Integra - zapowiedź powrotu legendy już w przyszłym roku?

Acura Integra Concept 2022

Podaj dalej

Honda Integra to dla fanów motoryzacji kultowy model japońskiego producenta, który w 2022 roku ma pojawić się na rynku, jako Acura Integra. Co o nim wiemy?

Honda Integra – szybka, zwinna, niepopularna?

Choć sama nazwa Integra zapewne zasłyszana przez wielu ludzi obracających się wokół świata motoryzacji, coś mówi, tak spotkanie takiego modelu na ulicach to prawdziwa rzadkość. W Europie dużo popularniejszy jest Civic, który zdobył serca fanów na całym kontynencie i jego starsze generacje są wielbione do dzisiaj. Honda Integra była zwinnym kompaktem, który cechował się nieco inną stylistyką niż Civic. Jednak można było się tam dopatrzeć elementów wspólnych w stylistyce.

Acura Integra Type R z 1998 r.

Honda w projektowaniu poprzednich generacji Hondy Integry powstawiła na radość z jazdy, wysokoobrotowe silniki i różne wersje napędzanych osi. Do dyspozycji klientów był model Type R, czy Type S. Pojawiały się również próby wprowadzenia napędu na cztery koła. Precyzyjne prowadzenie, spore możliwości tuningowe i stosunkowo przystępna cena, przypadły do gustu bardziej Amerykanom.

To właśnie za oceanem ten model znalazł dużo lepszą pozycję na rynku niż w Europie. Można powiedzieć, że tak samo jest z innymi modelami Hondy, które w Stanach Zjednoczonych cieszą się popularnością, natomiast na kontynencie europejskim oferta aut w salonach jest raczej okrojona. Prawdopodobnie przez zwiększone przez Unię Europejską normy emisji spalin, które są poza zainteresowaniem Hondy. Z bardzo prostego powodu: Europa nie należy do kluczowych rynków dla tego producenta.

Integra powraca pod znakiem Acury

W Stanach Zjednoczonych marka Acura to bardziej luksusowe odmiany modeli Hondy. Wiemy, że już w 2022 roku na rynku amerykańskim ma pojawić się kompakt premium, o prawdopodobnie dość dynamicznej stylistyce, który może mieć bardziej rozbudowany pakiet aerodynamiczny i ma nazywać się Integra. To wzbudziło ogromne zainteresowanie fanów, ponieważ jeśli poza samym nawiązaniem nazwą do kultowej wersji Hondy, pójdzie również podobna radość z jazdy, być może mamy przed sobą przepis na kolejny udany powrót znanego w przeszłości modelu.

Na razie praktycznie wszystko na temat specyfikacji technicznej oraz samego wyglądu jest tajemnicą. Acura pochwaliła się jedynie krótkim filmikiem. Pozostałe informacje powstają na podstawie zrobionych zdjęć samochodów prototypowych. Z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów!

 

Przeczytaj również