Kierowcy rajdowi testują DiRT 4

Kierowcy rajdowi testują DiRT 4

Kierowcy rajdowi testują DiRT 4

Podaj dalej

Wydawnictwo Techland zaprosiło do współpracy i przetestowania najnowszej gry DiRT 4 czołówkę polskich kierowców rajdowych. Za kierownicami wirtualnych samochodów zasiedli Tomasz Kuchar, Klaudia Podkalicka, Kuba Przygoński oraz Jakub Brzeziński.

DiRT 4 to wyczekiwany nie tylko przez fanów rajdów następca chwalonej i popularnej DiRT Rally. Gracz do wyboru będzie miał także tryb rallycrossowy, nad którym zachwycał się ubiegłoroczny mistrz Polski w tej właśnie dziedzinie – Tomek Kuchar.

Bałem się, że w grze komputerowej ciężko będzie odwzorować tą niesamowitość samochodu rallycrossowego. A jednak, jak widać, to się udało – cieszył się zawodnik kontynuujący swoją karierę w rosnącej na sile dziedzinie motorsportu.

Nie mniej zaskoczona wydawała się być Klaudia Podkalicka, na co dzień startująca w rajdach terenowych. Aż ciężko było mi uwierzyć, że DiRT 4 jest aż tak realistyczny – stwierdziła.

Prawdziwy test dla gry przyszedł jednak w momencie, gdy za kierownicą zasiadł Jakub Brzeziński, wychowany na rajdowych grach komputerowych. Ważnym elementem tej gry jest jej uniwersalność. Możemy pojeździć na pojedynczych odcinkach, wziąć udział w całym rajdzie, jest też rallycross. A to wszystko w fajnej, nieprzekombinowanej formie.

 Jako ostatni nową grę sprawdził Kuba Przygoński – najszybszy z Polaków w Rajdzie Dakar 2017, który postanowił udzielić przyszłym graczom cennej wskazówki.

– Jeśli wsłuchacie się w głos pilota, tak jak w realnych rajdach, już za pierwszym podejściem będziecie mogli przejechać odcinek bardzo szybko – stwierdził.

DiRT 4 dostępny będzie na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One od 9 czerwca. DiRT 4 „Day One” Edition zawiera: samochód Hyundai R5 wraz z wejściówką na ekskluzywne Zawody Hyundai (zaplanowane na 9, 10 i 11 czerwca 2017) oraz ikonę założyciela.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News