Kierowca VW Golfa potrącił 9-latka, bo uznał, że przejście dla pieszych to świetne miejsce do wyprzedzania

Kierowca VW Golfa potrącił 9-latka, bo uznał, że przejście dla pieszych to świetne miejsce do wyprzedzania

hulajnoga-przewrocona

Podaj dalej

Wczoraj w Elblągu na przejściu dla pieszych został potrącony 9-letni chłopiec na hulajnodze. Okoliczności zdarzenia zwracają uwagę na fakt, że wciąż wielu polskich kierowców bagatelizuje wyprzedzanie przed „zebrą”.

Do wypadku doszło na dwupasmowej jezdni. Kierowca jadący prawym pasem zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, ale jadący lewą stroną już nie. Kierowca Volkswagena Golfa zwietrzył okazję do zostawienia innych uczestników ruchu w tyle. Niestety przeszkodził mu 9-latek na hulajnodze, który doznał otwartego złamania nogi. Policjanci zabrali 33-letniemu kierowcy Golfa prawo jazdy.

Sprawca był trzeźwy, ale najwyraźniej był odurzony urojoną ambicją pokazania swej prędkości w mieście. Warto przy tej okazji przypomnieć, że choćby zwalniające auto przed przejściem dla pieszych powinno działać na nas jak czerwone światło. Gdy nie mamy pewności, czy kierowca na pasie obok nie przepuszcza kogoś przed sobą na przejściu dla pieszych, bezwzględnie należy zwolnić. Te kilka utraconych sekund nie jest warte zdrowia lub życia innych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News