Kierowca BMW dostał tylko 6 lat więzienia za śmiertelne potrącenie dwóch kobiet

Kierowca BMW dostał tylko 6 lat więzienia za śmiertelne potrącenie dwóch kobiet

bmw-torun

Podaj dalej

Sąd w Toruniu skazał mężczyznę, który 29 grudnia 2018 r. swoją nieodpowiedzialną jazdą BMW doprowadził do śmierci dwóch pieszych.

Filip K. dostał karę 6 lat więzienia oraz zasądzono mu 12-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo będzie musiał zapłacić łączynie 60 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla krewnych ofiar.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w polskim prawie przewidziane jest maksymalnie 8 lat pozbawienia wolności. Zbliżenie się do niemal najsurowszego wymiaru kary było uzasadnione wcześniejszymi zatargami z prawem 26-latka.

Filip K. wielokrotnie był notowany za łamanie przepisów drogowych. Wsiadał za kółko także po odebraniu mu prawa jazdy. Zdaniem biegłych, feralnego dnia skazany przejeżdżał przez pasy w terenie zabudowanym przy co najmniej 85 km/godz.

Sprawca twierdził, że nie widział pieszych, choć znajdowały się na środku przejścia. Wyrok tylko 6 lat więzienia wywołał poruszenie w lokalnej społeczności. Wiele osób domagało się, aby 26-latek odpowiadał za zabójstwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News