Kia Platinum Cup: Wierzbicki z pole position na Torze Poznań

Za nami niezwykle emocjonujący dzień z Kia Platinum Cup na Torze Poznań. Po zaciętej walce pole position do pierwszego wyścigu weekendu wywalczył Nikodem Wierzbicki.

Kia Platinum Cup: Wierzbicki z pole position na Torze Poznań
Podaj dalej

Początek kwalifikacji przebiegał pod dyktando Jakuba Szablewskiego. Kierowca już podczas pierwszego okrążenia pomiarowego uzyskał najlepszy czas Q1. Na swoich pierwszych szybkich kółkach swoje najlepsze czasy kręcili też Dawid Borek i Filip Zagórski, którzy skompletowali podium.

fot. Dominik Kalamus

W drugiej części czasówki najlepszym wynikiem popisał się już Dawid Borek, który poprawił swój czas na 2:03,861. Tym razem tuż za nim znalazł się Kamil Serafin, zaś trzecie miejsce to autor najlepszego czasu z Q1, czyli Jakub Szablewski.

fot. Dominik Kalamus

Kiedy wszystko wskazywało na to, że kwestie pole position mogą rozstrzygnąć między sobą Szablewski i Borek, atomowym czasem popisał się Nikodem Wierzbicki. Zawodnik postawił poprzeczkę na wyniku 2:03,434, co zapewniło mu pierwsze pole startowe. Drugie miejsce w Q3 padło łupem Kamila Serafina, w drugiej linii do pierwszego wyścigu weekendu ustawią się Jakub Szablewski oraz Konrad Wróbel.

Przeczytaj również