Kia Platinum Cup: Szablewski z pole position

Kia Platinum Cup: Szablewski z pole position

Podaj dalej

Jakub Szablewski, który z sesji na sesję poprawiał swoje czasy, wywalczył pole position do pierwszego wyścigu Kia Platinum Cup w sezonie 2019. W trzeciej części kwalifikacji pokonał on Nikodema Wierzbickiego (+0,266) oraz Kamila Serafina (+0,612).

Po pierwszym mierzony okrążeniu na czele tabeli z czasami znajdował się Jakub Szablewski, który za swoimi plecami miał Nikodema Wierzbickiego (+0,196) oraz Kamila Serafina (+0,545). Czwarty był Aleksander Olejniczak (+0,702), a piąty Dawid Borek (+1,151).

Na drugim pomiarowym okrążeniu, które okazało się kluczowe dla losów kwalifikacji, większość kierowców poprawiło swoje czasy i czołową piątkę tworzyli Szablewski, Wierzbicki (+0,266), Serafin (+0,612), Borek (+1,007) oraz Olejniczak (+1,153).

Ostatecznie z pierwszego rzędu do wyścigu wystartują Szablewski i Wierzbicki. Drugi utworzą Kamil Serafin i Aleksander Olejniczak, a trzeci Dawid Borek i Filip Zagórski. Czołową dziesiątkę zamknęli Adrienn Vogel, Istvan Bernula, Patryk Borek i Mateusz Żuchowski.

Pierwszy wyścig rozpocznie się w niedzielę o 9:15. Drugi zaplanowano na 13:30.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News