Kia Platinum Cup, Red Bull Ring: Konrad Wróbel niepokonany na suchym

Konrad Wróbel powiększył przewagę w punktacji sezonu Kia Platinum Cup po zwycięstwie w drugim wyścigu na Red Bull Ringu, a dodatkowo zdobył bonusowe punkty za najszybsze okrążenie wyścigu. Po zaciętej walce Filip Tokar obronił drugie miejsce przed ruszającym z pole position Janem-Lukasem Keilem.

Kia Platinum Cup, Red Bull Ring: Konrad Wróbel niepokonany na suchym
Podaj dalej

Na drugi wyścig tor w Spielbergu był już suchy. Na starcie Keil obronił prowadzenie. Adrienn Vogel za mocno przycięła tarkę i wytraciła prędkość. Na drugim kółku Tokar udanie zaatakował niemieckiego lidera wyścigu. Ruszający z drugiego rzędu Wróbel także poradził sobie z Keilem, ale ten odbił pozycję wicelidera na czwartym okrążeniu. Niemiec na chwilę odzyskał prowadzenie, ale szybko z powrotem przejął je Wróbel, który w połowie dystansu na jednej pętli wyprzedził dwóch kierowców.

Lider punktacji sezonu mógł rozpocząć wypracowywanie przewagi nad resztą stawki, ponieważ Tokar skupiał się na odpieraniu ataków Keila. Polak ani razu nie dał się zaskoczyć i mógł świętować zdobycie drugiej lokaty. Za podium sklasyfikowano Nikodema Wierzbickiego, który przejechał metę Red Bull Ringu 0,3 sekundy przed broniącym tytułu, Kamilem Serafinem – nadal wiceliderem punktacji. Zwycięzca pierwszego wyścigu ruszał z P6 i na pierwszym kółku przebił się do trójki, ale ostatecznie wrócił na to samo miejsce, z którego rozpoczął zmagania.

 

Przeczytaj również