Kia Platinum Cup: Poznańskie pole position wędruje do Wróbla

Kia Platinum Cup: Poznańskie pole position wędruje do Wróbla

Kia Platinum Cup: Poznańskie pole position wędruje do Wróbla

Podaj dalej

Konrad Wróbel okazał się najszybszy w dzisiejszej, porannej, trzeciej części kwalifikacji Kia Platinum Cup na Torze Poznań i to on wystartuje do popołudniowego pierwszego wyścigu z pole position.

Drugie miejsce ze stratą 0,208 sekundy w trwającej zaledwie 10 minut sesji przypadło w udziale bardzo szybkiemu Filipowi Tokarowi – mimo iż zawodnik był najszybszy we wszystkich czwartkowych treningach, tym razem musiał uznać wyższość Wróbla.

Drugą linię otworzy Aleksander Olejniczak, którego strata do pole position wyniosła już 0,823 sekundy – tuż za nim, wolniejszy tylko o 0,005 sekundy ustawi się Szymon Jabłoński.

Najszybszą piątkę uzupełniła Adrienn Vogel, jedyna reprezentantka płci pięknej w Q3 – jej koleżanka, Petra Krajnyak, pożegnała się z rywalizacją po Q2.

Tuż za węgierską zawodniczką swoje wyścigowe Picanto ustawi Kamil Serafin – urzędujący mistrz Polski nie potrafił odnaleźć właściwego tempa i w efekcie stracił do najszybszego Wróbla 0,906 sekundy.

Miejsca 7. i 8. przypadły w udziale odpowiednio Janowi Lukasowi Keilowi oraz Nikodemowi Wierzbickiemu, z kolei najszybszą dziesiątkę ze stratą ponad sekundy zamknęli Dawid Borek i Jakub Dwernicki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News