Kia Platinum Cup: Moc poznańskich atrakcji i występ Kuby Przygońskiego

Kia Platinum Cup: Moc poznańskich atrakcji i występ Kuby Przygońskiego

19 interakcji
kpc_runda_3_r2_081

Podaj dalej

Poznańska runda Kia Platinum Cup (8-9 czerwca) jest jedyną okazją do tego, żeby na żywo zobaczyć zaciętą rywalizację kierowców Picanto. Wydawać by się mogło, że małe wyścigówki nie są w stanie wzbudzić emocji ale nic bardziej mylnego.

Wszystkie samochody stające na starcie są identyczne, więc czynnikiem decydującym o zwycięstwie czy porażce są umiejętności, charyzma, talent i doświadczenie kierowców, a nie to ile pieniędzy przeznaczyli na przygotowanie swojego samochodu. Większość zawodników perfekcyjnie zna poznański obiekt, a zatem można się spodziewać zaciekłej rywalizacji, częstych wyprzedzeń, a ostatecznie – różnic na mecie pomiędzy kierowcami liczonych w setnych częściach sekundy.

Niespodziankę na tę rundę przygotował także Kuba Przygoński, driftingowy mistrz Polski oraz 4. kierowca Rajdu Dakar 2019, który będzie gościem Kia Platinum Cup w sobotę.

Zmagania na torze Poznań rozpoczną się już w piątek od trzech sesji kwalifikacyjnych. Q1 zaplanowano o godz. 12:30, Q2 o godz. 14:40 a Q3 o 17:40. Zanim wystartuje w sobotę pierwszy wyścig (godz. 14:30) zawodnicy i kibice Kia Platinum Cup będą mieli okazję spotkać się z Kubą Przygońskim.

Kierowca ORLEN Teamu znany z zawodów driftingowych oraz rajdów terenowych, podzieli się swoją wiedzą na temat motorsportu, a następnie da pokaz jazdy swoim driftowozem. Wisienką na torcie całego weekendu będzie drugi wyścig KPC, który odbędzie się w niedzielę o 14:35.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News