Kia Lotos Race po raz dwunasty

Pod koniec kwietnia wystartuje 12. sezon jedynej markowej polskiej serii wyścigowej, która po raz trzeci będzie zaliczana do „International Series sanctioned by the FIA”. W nadchodzącym sezonie Mistrzostw Polski Kia Picanto, najdłużej rozgrywanej markowej serii wyścigowej w historii sportu samochodowego w Polsce, jak zwykle nie zabraknie atrakcji.

Kia Lotos Race po raz dwunasty
Podaj dalej

W kalendarzu zadebiutuje nowy tor – niemiecki Oschersleben, na którym już w ostatni weekend kwietnia 20 zawodników rozpocznie zmagania o tytuł Mistrza Polski KIA LOTOS RACE. Ponad połowę stawki będą stanowili nowi kierowcy, wśród których zobaczymy aż 3 kobiety. Tradycyjnie, w każdym wyścigu pojawią się również dwa tzw. samochody VIP-owskie, za kierownicą których zasiądą znani dziennikarze z polski i zagranicy. Zakończenie sezonu, podobnie jak w 2016 roku, odbędzie się na kultowym Torze Monza we Włoszech, znanym z Grand Prix F1.

Monza to nie jedyny tor w kalendarzu KIA LOTOS RACE, na którym ścigają się zarówno najszybsze bolidy, jak również wyścigowe Kia Picanto. Od wielu lat Mistrzostwa Polski Kia Picanto, goszczą również na węgierskim Hungaroringu. W ostatnich kilku sezonach właśnie na tym torze odbywała się inauguracyjna runda KIA LOTOS RACE. W tym roku wyścigowy weekend na Hungaroringu będzie stanowił rundę nr 2.

Kalendarz Mistrzostw Polski Kia Picanto 2017: 

  • 1 runda        29-30.04.2017        Oschersleben         ADAC GT Masters
  • 2 runda        13-14.05.2017        Hungaroring           FIA WTCC
  • 3 runda        10-11.06.2017        Poznań                  WSMP+ FIA CEZ
  • 4 runda        15-16.07.2017        Slovakiaring            FIA ETRC
  • 5 runda        02-03.09.2017        Most                      FIA ETRC
  • 6 runda        30.09-01.10.2017   Monza                    International GT Open

 

Zapisy do udziału w Mistrzostwach Polski Kia Picanto 2017 ruszą 1-go lutego i będą trwały do 15.02.2017 (formularz zgłoszeniowy będzie na stronie www.kialotosrace.pl w zakładce „dla zawodników”). Wówczas okaże się ilu kierowców oficjalnie potwierdzi swój udział w tegorocznych Mistrzostwach. W tej chwili na prowizorycznej liście zgłoszeń widnieje ponad 20 nazwisk. Do 9 kierowców, którzy rywalizowali w poprzednich edycjach KLR dołączy 6 bardzo młodych zawodników (zaledwie 14 -, 15-letnich), którzy do wyścigowych Kia Picanto przesiądą się z wyczynowych gokartów.

Jeśli jedyna kobieta w ubiegłorocznej stawce zawodników – Katarzyna Sakowska – potwierdzi udział w KIA LOTOS RACE 2017, przybędą jej dwie rywalki z Węgier – 35-latka ze sporym doświadczeniem w sporcie samochodowym i 20-latka, która debiutowała w ubiegłym roku. Za kierownicą wyścigowej Kia Picanto pojawi się również 3 nowych zawodników z Polski, w wieku około 30 lat.

Jedyną zaplanowaną zmianą w regulaminach KIA LOTOS RACE na 2017 rok jest zwiększenie minimalnej masy auta z kierowcą z 940 kg do 950 kg. Dzięki tej zmianie starsi i ciężsi kierowcy będą mieli większe szanse na równorzędną walkę za kierownicą 100-konnych Kia Picanto z  lżejszymi nastoletnimi rywalami.

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski Kia Picanto jest firma LOTOS Oil. KLR wspomagają także Bank BGŻ BNP Paribas oraz Hankook.

Projekt jest również współfinansowany ze środków prewencyjnych PZU, w ramach prowadzenia działalności mającej na celu zapobieganie powstawaniu lub zmniejszanie skutków wypadków ubezpieczeniowych.

Wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw Polski Kia Picanto można znaleźć na facebookowym profilu KIA LOTOS RACE https://www.facebook.com/KiaLotosRace  oraz na stronie internetowej www.kialotosrace.pl . Ciekawe ujęcia zakulisowe oraz z wydarzeń wokół Mistrzostw publikujemy na Instagramie: https://www.instagram.com/kialotosrace.

 

Przeczytaj również