KIA Lotos Race - 12 sezon pucharu

KIA Lotos Race - 12 sezon pucharu

Podaj dalej

Pierwsza runda tegorocznych Mistrzostw Polski Kia Picanto, które po raz trzeci z rzędu znalazły się na liście „International Series Sanctioned by the FIA” odbędzie się na Motorsport Arena Oschersleben już w ostatni weekend kwietnia. Na nowoczesny tor położony w okolicy Magdeburga KIA Lotos Race wraca po kilkuletniej przerwie.

Płaski, liczący 3696 m długości tor, na którym wytyczono 14 zakrętów należy do ulubionych obiektów kilku kierowców z tegorocznej stawki. Wśród nich są i tacy, którzy nie przepadają za konfiguracją tego toru. Co ciekawe, nieoficjalny rekord okrążenia toru na Motorsport Arena Oschersleben należy do… Roberta Kubicy.

Tor na Motorsport Arena Oschersleben należy do ulubionych, między innymi, 14-letnich debiutantów w Kia Lotos Race – Szymona Jabłońskiego i Nikodema Wierzbickiego, którzy za niespełna 2 tygodnie po raz pierwszy wystartują w wyścigu za kierownicą Kia Picanto. Z kolei, niemal 3 razy starszy od nich Jakub Dwernicki – również debiutant – powiedział: – Obawiam się toru w Oschersleben, na którym nie lubię serii trzech szybkich lewych zakrętów. Mam jednak nadzieję, że z czasem się to zmieni – .

Na zmianę opinii na temat toru na Motorsport Arena Oschersleben 39-latek będzie miał w piątek, 28 kwietnia, dwie 30-minutowe sesje treningowe. Między nimi będzie sporo czasu na podpatrywanie, jak z pokonywaniem nie tylko serii trzech nielubianych przez niego zakrętów, ale całego toru radzą sobie kierowcy innych serii wyścigowych. Między godziną 9:15 a 13:50, na które zaplanowano początek sesji treningowych z udziałem Kia Picanto, na torze kolejno pojawią się samochody niemieckiej serii ADAC TCR, ADAC Formuła 4 i ADAC GT Masters.

W sobotę, 29 kwietnia, już na godzinę 8:30 organizatorzy wyścigowego weekendu na niemieckim torze zaplanowali pierwszą z trzech sesji kwalifikacyjnych KIA Lotos Race, która będzie trwała 30 minut i w której biorą udział wszyscy zawodnicy. Niespełna 3 godziny później, o 11:20, 15 najszybszych kierowców w Q1 rozpocznie drugą część kwalifikacji. Do 10-minutowego finału pod tytułem Q3, którego start jest zaplanowany dopiero na 17:15, awansuje 10 najszybszych kierowców w Q2. 30 kwietnia w niedzielę odbędą się dwa pierwsze wyścigi już 12. sezonu KIA Lotos Race  – pierwszy wystartuje o godzinie 10:30, drugi – o 16:40. 30 minut później będzie wiadomo, który z kierowców został zwycięzcą pierwszej z sześciu rund Mistrzostw Polski Kia Picanto 2017.

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski Kia Picanto jest firma Lotos Oil . KLR wspomagają także Bank BGŻ BNP Paribas oraz Hankook. Projekt jest również współfinansowany ze środków prewencyjnych PZU, w ramach prowadzenia działalności mającej na celu zapobieganie powstawaniu lub zmniejszanie skutków wypadków ubezpieczeniowych.

Wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw Polski Kia Picanto można znaleźć na facebookowym profilu Kia Lotors https://www.facebook.com/KiaLotosRace  oraz na stronie internetowej www.kialotosrace.pl . Ciekawe ujęcia zakulisowe oraz z wydarzeń wokół Mistrzostw publikujemy na Instagramie: https://www.instagram.com/kialotosrace

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News