Stellantis podpisuje umowę z Controlled Thermal Resources. Ambitne plany firmy

Stellantis podpisuje umowę z Controlled Thermal Resources. Ambitne plany firmy

Stellantis podpisuje umowę z Controlled Thermal Resources. Ambitne plany firmy

Podaj dalej

Stellantis i Controlled Thermal Resources ogłosiły podpisanie wiążącej umowy, na podstawie której Controlled Thermal Resources zobowiązuje się dostarczać wodorotlenek litu do akumulatorów, potrzebnych do produkcji pojazdów zelektryfikowanych przez Stellantis w Ameryce Północnej.

Obie marki zmobilizowane do działania

„W walce z globalnym ociepleniem, wzmocnienie naszego łańcucha dostaw do samochodów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym jest absolutnie kluczowe, aby wspierać nasze śmiałe ambicje w zakresie elektryfikacji”, powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis. „Zapewnienie nam solidnych, konkurencyjnych i zdekarbonizowanych dostaw litu od różnych partnerów na całym świecie, pozwoli nam zrealizować ambitne zobowiązania w zakresie odpowiedzialnej produkcji samochodów elektrycznych”.

„Ta umowa ze Stellantis wyznacza nowe standardy dla przemysłu motoryzacyjnego w Stanach Zjednoczonych”, powiedział Rod Colwell, prezes Controlled Thermal Resources. „Dostawy czystego litu, produkowanego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, przyczyniają się do dalszej dekarbonizacji łańcucha dostaw akumulatorów. Dzięki temu samochody będą mogły być produkowane w sposób bardziej zrównoważony i wywierający mniejszy wpływ na środowisko. Jesteśmy przekonani, że współpraca ze Stellantis okaże się solidna i owocna”.

Umowa podpisana do 2032 wymaga od Controlled Thermal Resources dostarczania firmie Stellantis do 25 000 ton wodorotlenku litu rocznie. Wraz z końcem zeszłego roku Stellantis ogłosiła zawarcie bardzo podobnej umowy, której głównym celem jest wsparcie jej produkcji samochodów w Europie. 

W ramach planu Dare Forward 2030 Stellantis obwieściło, że do końca 2030 roku sprzeda na całym świecie łącznie aż 5 milionów samochodów elektrycznych rocznie. Żeby tego było mało Holenderska firma zwiększyła planowaną moc produkcyjną baterii z 140 GWh do około 400 GWh, to wszystko dzięki wsparciu zapewnionemu przez pięć zakładów odpowiedzialnych za produkcję akumulatorów w Europie i Ameryce Północnej. 

Produkcji ciąg dalszy

Controlled Thermal Resources zamierza produkować wodorotlenek litu i węglan litu do akumulatorów oraz energii geotermalnej znajdującej się w Imperial County w Kalifornii, ze zdolnością produkcyjną zasobów wynoszącą ponad 300 000 ton rocznie. 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News