Kevin "od zewnętrznej" Eriksson

Kevin "od zewnętrznej" Eriksson

Podaj dalej

Skupiając się na kierowcach fabrycznych często zapominamy o tych bardziej indywidualnych. Bez wątpienia jednym z najbardziej utalentowanych na świecie kierowców młodego pokolenia jest Szwed Kevin Eriksson. Co powinniście o nim wiedzieć?

Kevin rozpoczął swoją przygodę ze ściganiem w wieku 15 lat. Startował wtedy w mniejszych, lokalnych wyścigach w Szwecji. W kilku następnych latach poczynił niesamowite postępy, co poskutkowało wkrótce mistrzostwem świata w kategorii RX Lites Cup w 2014 roku. W ramach nagrody dostał on wtedy szansę występu w zamykających sezon Supercarów RX w Argentynie gdzie… zajął 3. miejsce.

W 2015 roku Szwed urodzony w 1996 roku kontynuował swoje występy w RX Lites, jednak już począwszy od 2016 rozpoczął swoją pierwszą pełną kampanię w World RX, do czego dołożył krajowe mistrzostwa Norwegii i Szwecji. Największą popularność przyniosło mu spektakularne zwycięstwo w Niemczech, gdzie w finałowym biegu wykonał nieprawdopodobny manewr wyprzedzając wszystkich rywali po zewnętrznej stronie.

W obecnym sezonie Eriksson zajmuje do tej pory 10. pozycję z dorobkiem 42 punktów. Najlepiej poszło mu w Belgii, skąd przywiózł 14 punktów za zajęcie 5. miejsca. Jak młody Szwed poradzi sobie podczas nadchodzących zawodów w Norwegii? Czy Hell będzie dla niego prawdziwym piekłem, czy może wręcz przeciwnie? Przekonamy się wkrótce. Pierwsze sesje kwalifikacyjne ruszają już w sobotę, 10 czerwca.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News