Ken Block ujawnił plany na 2018. Wraca do WRC i WRX!

Bohater kaskaderskich klipów rajdowych z serii Gymkhana, Ken Block ujawnił, że w tegorocznym programie startów znajdą się Rajdowe Mistrzostwa Świata. Na ten moment potwierdzony jest jeden start z Alexem Gelsomino w październikowym Rajdzie Katalonii. W użyciu będzie oczywiście Ford Fiesta RS WRC 2018 z M-Sportu.Dla kierowcy startującego we własnych barwach Hoonigan Racing Division start w hiszpańskiej rundzie WRC będzie 25-tym na tym poziomie rozgrywek. Jego najlepszym wynikiem pozostaje siódme miejsce w Rajdzie Meksyku z 2013 r.

Ściganie się w WRC wymaga sporej ilości wysiłku oraz treningu – nie ukrywa Ken Block. – Jednak przed startem dołożę do tego krótki okres testów. To nie będzie wystarczająca ilość czasu w samochodzie, aby właściwie przygotować się do ataku w WRC, ale biorę to, co jest!

Ken Block ujawnił plany na 2018. Wraca do WRC i WRX!
Podaj dalej

50-latka w rajdzie zobaczymy już w najbliższy weekend podczas inauguracji mistrzostw Ameryki (ARA National Championship Series) w Oregon Trail Rally. W użyciu będzie Ford Escort RS Cosworth z 1993 r. „Cossie” jest konceptem przygotowanym specjalnie na amerykańskie odcinki. W krajowym programie zaplanował jeszcze lipcowy New England Forest Rally i sierpniowy Idaho Rally International.

2018 livery and race schedule launch!

Check out my 2018 race livery and schedule! US stage rallies, rallycross, a race in the World Rally Championship, Gymkhana GRID, and more. All with a new livery designed with Death Spray Custom. Get some insight into how it was made in our launch video below!

Opublikowany przez Ken Block 16 kwietnia 2018

Jestem wielkim fanem rajdów – przyznał kierowca z Long Beach. – Byłem nimi zafascynowany od dziecka. Wyciąganie jakiegoś historyka, wkładanie do środka tego całego wyposażenia i ściganie się nim we współczesnych rajdach to dla mnie naprawdę świetna rzecz, więc ten samochód idealnie z tym współgra. Właściwie to przygotowuję się do przejażdżki i wybrania się na jakiś event [tzw. stage rally] w tym czymś. To był jeden z samochodów, które uwielbiałem jako dzieciak, gdy oglądałem rywalizację na odcinkach. Teraz ja się za niego wezmę i wybiorę się nim na 3 rajdy szutrowe.

Block nie zapomina też o rallycrossie. W wakacje zaliczy dwie rundy nowej amerykańskiej serii ARX na Circuit of the Americas w Teksasie i w kanadyjskim Trois-Rivières. Pod koniec września zaliczy jednorazowy powrót do Rallycrossowych Mistrzostw Świata przy okazji pierwsszej w historii cyklu rundy w USA. Zobaczymy go także w kilku imprezach z serii Gymkhana Grid.

 

Przeczytaj również