Katarski wojownik zdobywa Cypr

Katarski wojownik zdobywa Cypr

Podaj dalej

Za nami Rajd Cypru – 4. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy. Po 14 niezwykle wymagających odcinkach specjalnych najlepsza okazała się załoga w Fordzie Fiesta R5 – Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel.

Zmagania zakończyły przejazdy przez dwie niezwykle malownicze i urokliwie położone próby o nazwie Love Cyprus Golden Stage. Na pierwszym z nich najlepszy okazał się Nasser Al-Attiyah, przywożąc tuż za sobą Kajetana Kajetanowicza i Nikolaya Gryazina. Na drugim bezkonkurencyjny był Kajato, a podium uzupełnili Al-Attiyah i Gryazin.

Po 14 odcinkach specjalnych wszystko było już jasne. Zwycięzcami rajdu został duet Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel. Na drugim miejscu dojechali reprezentanci gospodarzy w Mitsubishi Lancerze Evo X – Simos Galatariotis i Antonis Ioannou, podium uzupełnili Panikos Polykarpou i Gerald Winter.

Jak ostatecznie podsumować występ jedynych reprezentantów Polski – Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana? Pomimo ogromnego pecha pierwszego dnia popularny Kajto spisał się dziś bardzo dobrze i dzięki wycofaniu Bruno Magalhaesa odrobi do Portugalczyka kilka punktów.

Kolejną, 5. rundą FIA ERC będzie Rajd Rzeszowski. Zostanie on rozegrany w dniach 3-5 sierpnia 2017.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News