Kask przyszłości z wyświetlaczem HUD już w grudniu

Firma Livemap opatentowała nowoczesny kask dla motocyklistów. Nowy wynalazek został wyposażony w rozwiązania technologii rozszerzonej rzeczywistości i zapewnia 360-stopniowy widok.

Kask przyszłości z wyświetlaczem HUD już w grudniu
Podaj dalej

Inteligentny kask ma przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo motocyklistów. Dzięki nowoczesnej technologii kierowca dostanie na wyświetlaczu dane o prędkości, alerty, wskazania GPS oraz różnego rodzaju komunikaty. Wszystko wyświetli się w polu obserwowanym przez kierowcę.

Larry Tank z Livemap: Prezentujemy kask motocyklowy z prawdziwym wyświetlaczem przeziernym HUD, który przede wszystkim przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa motocykliście. Szybka kasku ma specjalne właściwości optyczne. Następuje rzutowanie obrazu cyfrowego wyświetlacza na wewnętrzną powierzchnię, a szybka przetwarza fale świetlne w taki sposób, że obraz z nawigacją lub danymi z motocykla widoczny jest w odległości 20 metrów przed motocyklistą, czyli w obszarze, który powinien on monitorować podczas jazdy.

Wynalazek ma również przednią kamerę nagrywającą w jakości 4K i wbudowaną pamięć o pojemności 64 GB. Kask Livemap ma trafić do sprzedaży w grudniu tego roku. Jego cena wyniesie około 1999 dol.

Przeczytaj również