Kartingowy mistrz Polski Maciej Gładysz rozpoczyna sezon 2020 we włoskiej Adrii

Kartingowy mistrz Polski Maciej Gładysz rozpoczyna sezon 2020 we włoskiej Adrii

Podaj dalej

Maciej Gładysz, kartingowy mistrz Polski 2019 i mistrz pucharu Rok Cup Poland, już w najbliższy weekend rozpoczyna sezon 2020 od startu w zawodach WSK Champions. Zawodnik z Tarnowa jest już po przedsezonowych testach i zgłasza pełną gotowość przed inauguracją we włoskiej Adrii. 

🇵🇱 Krótki filmik z Sobotniego treningu WSK collective tests 🏎💨🌧🇬🇧 Short movie from Saturday’s official WSK pre-season tests 🏎💨🌧

Gepostet von Maciej Gładysz am Samstag, 18. Januar 2020

W weekend 17-19 stycznia miały miejsce oficjalne testy WSK, na których Maciej Gładysz pojawił się z fabrycznym zespołem Parolin Racing Kart. Testy odbywały się na torze Adria koło Wenecji. 

– Jestem bardzo zadowolony z tych testów, byłem jednym z najszybszych zawodników na torze – mówi Maciek Gładysz. – Od rana do wieczora testowaliśmy, pracowaliśmy z inżynierem i mechanikiem oraz analizowaliśmy telemetrię. W tym roku pojawiła się nowa homologacja dla podwozi, silników i opon, więc skupialiśmy się na znalezieniu odpowiednich ustawień w tych obszarach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z współpracy z Parolinem. 

Dla młodziutkiego zawodnika Akademii Orlen Team nie będą to pierwsze kroki we włoskim kartingu. Gładysz w sezonie 2019 finiszował na drugim miejscu w cyklu WSK Super Master Series w Napoli, zdobył wicemistrzostwo w ROK Cup Italy Final w Adrii i triumfował na tym samym torze w cyklu ROK Cup Italy Nord. W Rok Cup Super Final zajął pechowo szóste miejsce, będąc najlepszym zawodnikiem po wyścigach kwalifikacyjnych, startując z pole position do finału.

– Na testach miałem bardzo dobre tempo, ale zawsze na chłodno do tego podchodzimy. Zawody rządzą się swoimi prawami i zawsze musi dopisać odrobina szczęścia. Liczymy na dobre wyniki w ten weekend, ale nie chcemy pompować balonika – dodaje Gładysz. 

W sezonie 2020 Maciej Gładysz w fabrycznym zespole Parolina wystartuje w pełnym cyklu WSK World Series Karting, w nowych zawodach organizowanych RGMMC wspieranych przez CIK FIA o nazwie „Champions of the Future”, które rozegrane zostaną w Hiszpanii, Włoszech i Szwecji. Wspólnie z fabrycznym zespołem Parolin Poland Maciej Gładysz wystartuje także w dużych imprezach ROKa takich jak Winter Cup, czy finał światowy ROK, a także w zawodach w Polsce.

Harmonogram zawodów w Adrii

Nadchodzące zawody WSK we włoskiej Adrii przyciągnęły zainteresowanie ponad 150 najbardziej obiecujących młodych zawodników z całego świata. Rywalizacja rozpocznie się już w czwartek od sesji treningowych. Pierwszego dnia na torze kierowcy wezmą także udział w odbiorze administracyjnym, a ich maszyny przejdą badanie kontrolne. 

Piątek rozpocznie się od briefingu zaplanowanego na godzinę 9:00, po którym odbędą się ostatnie wolne treningi. Od 14:20 do 15:00 odbędą się czasówki a także pierwsze wyścigi eliminacyjne w godzinach 16:20 – 17:00. 

Na sobotę organizatorzy zaplanowali 10-minutową rozgrzewkę, po której zawodnicy przejdą do kolejnych wyścigów eliminacyjnych. Półfinały odbędą się w niedzielę rano, a finał w kategorii MINI zaplanowano na godzinę 14:30. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News