Kara dla Ogiera!

Kara dla Ogiera!

Podaj dalej

Sebastien Ogier zajął na ORLEN 74. Rajdzie Polski 3. miejsce. To dobry wynik Francuza biorąc pod uwagę jego pozycję startową, jednak przez zwycięstwo Thierry’ego Neuville’a jego przewaga w mistrzostwach świata stopniała do 11 punktów. Stopnieją też jego zasoby finansowe, gdyż został ukarany grzywną 4 tysięcy euro.

Na nagraniu z monitoringu przedstawionym zespołowi wyraźnie widać, jak Ogier wyprzedza dwa samochody stojące w korku przejeżdżając przed podwójną linię ciągłą, wymusza powrót do sznura aut, a następnie znów wyprzedza. Z raportu policji wynika, że po serii takich manewrów mistrz świata zderzył się z samochodem cywilnym.

Sam zainteresowany tłumaczył, że bardzo się wtedy śpieszył. Ich samochód sprawiał bardzo duże problemy i ledwo zdążyli na punkt kontroli czasu. Francuz dodał, że pojazdy poruszały się bardzo wolno i nie wie, czy dotknął inny samochód.

Obecny lider klasyfikacji mistrzostw świata ukarany został grzywną w wysokości 4 tysięcy euro, z czego połowa to kara w zawieszeniu na trzy kolejne imprezy. Oprócz kary finansowej Sebastien Ogier otrzymał oficjalną reprymendę. Poniżej treść komunikatu:

 

tagi: Rajd Polski  Ogier  WRC   Kara

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News