Kapitalna walka na Daytonie

Kapitalna walka na Daytonie

Kapitalna walka na Daytonie

Podaj dalej

Do końca słynnego wyścigu 24-godzinnego na torze Daytona International Speedway pozostało niecałych pięć godzin. W tym momencie na czele znajduje się reprezentant zespołu Mustang Sampling Racing – Christian Fittipaldi, jadący Cadillakiem DPI.

Noc nad Florydą dawno odeszła w zapomnienie. Liderem 24-godzinnego klasyka jest na ten moment samochód z numerem 5, za kierownicą którego zasiadają Christian Fittipaldi, Filipe Albuquerque oraz Joao Barbosa. Załoga Cadillaka DPI ma przewagę 3 okrążeń nad kolejnym Cadillakiem zespołu United Autosport, za kierownicą którego siedzą Felipe Nasr, Eric Curran i Mike Conway, zaś podium jedno okrążenie za nimi kompletuje teraz Oreca LMP2 z numerem 54, którą podróżują Jonathan Bennett, Colin Braun i Romain Dumas.

Bardzo ciekawą walkę oglądamy w klasie GTE Le Mans. W bliskiej odległości od siebie znajdują się trzy samochody – Ford GT z numerem 66 z Joey’em Handem, Dirkiem Muellerem i Sebastienem Bourdais, kolejny Ford z Ryanem Briscoe, Richardem Westbrookiem i Scottem Dixonem, a także także Chevrolet Corvette z Janem Magussenem, Antionio Garcią oraz Mike’iem Rockenfellerem.

Wyścig zakończy się o godzinie 20:40 czasu polskiego, a ostatnie dwie godziny pokaże stacja Eurosport 1.

Tagi: Daytona, Długodystansowe

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News