Kajto utrzymuje prowadzenie

Kajetan Kajetanowicz utrzymuje prowadzenie po pierwszej pętli drugiego dnia Rajdu Cypru pomimo problemów na ostatnim oesie.

Kajto utrzymuje prowadzenie
Podaj dalej

 

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

Dzień zaczął się bardzo dobrze dla zawodnika Lotos Rally Team, gdyż zwycięstwo na pierwszej porannej próbie oraz problemy Nassera Al-Attiyah oznaczały, że prowadzenie Kajty powiększyło się do ponad 30 sekund. Na kolejnych dwóch próbach Polak kontrolował tempo i oddał kilka sekund Katarczykowi, jednak problematyczna była ostatnia próba. Kajetanowicz uderzył w kamień przez co stracił wspomaganie kierownicy oraz 14,6 sekundy do swojego głównego rywala.

Mimo to kierowca Fiesty cały czas utrzymuje się na czele klasyfikacji generalnej z przewagą 17,9 sekundy. Trzeci jest Bruno Magalhaes, natomiast czołową piątkę uzupełniają Al-Kuwari oraz Consani. Do przejechania pozostały jeszcze cztery odcinki specjalnie – dokładnie te same próby, co podczas porannej pętli.

– Mamy spory problem ze wspomaganiem kierownicy. Po uderzeniu w duży kamień próbowaliśmy resetować ECU i po trzecim razie się udało. Nie jestem zadowolony z ostatniego oesu – komentował swoje problemy Kajto.

fot. rally-base.com
fot. rally-base.com

Przeczytaj również