Kajto tuż za podium

Kajto tuż za podium

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz zajmuje czwarte miejsce po pierwszej pętli Rajdu Estonii. Prowadzi Aleksjiej Łukjaniuk.

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

Kierowca Lotos Rally Team na wszystkich porannych odcinkach notował czasy w czołowej trójce, jednak cały czas ciągnie się za nim błąd z wczorajszego super oesu, co zaowocowało czwartym miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 17,1 sekundy do prowadzącego Łukjaniuka. Polaka i Rosjanina przedzierają jeszcze Ralfs Sirmacis, który wygrał dziś dwa odcinki, a także Egon Kaur – Estończyk jadący Lancerem Evo IX.

– Wszystko jest ok. Nie mieliśmy żadnych problemów. Przyjemnie nam się jedzie i staramy się jak najmocniej cisnąć – powiedział Kajetanowicz.

Dobrze spisują się także pozostali Polacy. Jarosław Kołtun zajmuje ósme miejsce w generalce notując czasy w czołówej siódemce na poszczególnych próbach. Jedno oczko niżej sklasyfikowano Łukasza Habaja, który wciąż jednak zbiera doświadczenia zarówno w mistrzostwach Europy, jak i wjeździe po szutrze. Czołową dziesiątkę zamyka natomiast jadący Lancerem Evo X Aron Domżała.

Jadący w ERC3 Łukasz Pieniążek zajmuje piąte miejsce, które zawdzięcza przede wszystkim bardzo równej jeździe, gdyż na poszczególnych oesach nie udało mu się wbić wyżej niż na piątą lokatę.

fot. rally-base.com
fot. rally-base.com

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News