Kajto odrabia

Kajto odrabia

Podaj dalej

Druga pętla Circuit of Irleand okazała się lepsze dla Kajetana Kajetanowicza, który zbliżył się od irlandzkich liderów rajdu wygrywając po drodze jeden odcinek specjalny.

rally-base.com
rally-base.com

Jestem dużo bardziej zadowolony niż na początku. Droga jest sucha, co troszkę nas dziwi, jednak nadal jest bardzo śliskoprzyznał po OS 4 Kajetan Kajetanowicz, znajdujący się aktualnie na 3 pozycji w klasyfikacji rajdu. Podczas pierwszej próby na drugiej sobotniej pętli najszybszy był znów Robert Barrable. Wciąż jest bardzo ślisko. Jest dobrze, jesteśmy zadowoleni, zobaczymy czy uda się nam utrzymać tę formę. przyznał kierowca Forda.

Kajto po 6 OS nadal utrzymywał bardzo dobrą formę i podziękował swoim kibicom za wsparcie. – Jest bardzo dużo ludzi z Polski, co jest dla nas bardzo ważne. Dobry, czysty przejazd. Szkoda Roberta Consaniego, który był tutaj bardzo szybki. – Polakowi udało się zwyciężyć ponad 10-kilometrową próbę.

Tuż za nim zameldował się Craig Breen, ze stratą 1,7 sekundy, który przyznał, że warunki i dobór opon mogą być bardzo mylne. Większość trasy jest teraz sucha, jednak w wielu miejscach asfalt nadal jest mokry.

Podczas dwóch ostatnich oesów Kajetanowicz również poradził sobie z Irlandczykami, choć nie udało mu się wygrać tych prób, które padły łupem Aleksieja Łukjaniuka. Jednakże dzięki drugiej i trzeciej pozycji Kajto zbliżył się do rywali i obecnie jest 16,8 sekundy za prowadzącym Craigiem Breenem.

Bardzo dobrze podczas drugiej dzisiejszej pętli wypadł Aleks Zawada jadący w klasie ERC Junior.Pierwszy w tej klasyfikacji z przewagą ponad pół minuty jest Jon Armstrong, jadący Peugeoutem 208 R2. Znakomicie radzi sobie Łukasz Pieniążek, który jest 7.

 

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News