Kajetanowicz testował tu Fiestę WRC, a teraz gokarta

Kajetanowicz testował tu Fiestę WRC, a teraz gokarta

82 interakcje
Kajetanowicz testował tu Fiestę WRC, a teraz gokarta

Podaj dalej

Trzykrotny rajdowy mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz nie próżnował na początek majówki i trenował za kierownicą gokarta na torze Steel Ring w czeskim Trzyńcu. Wózek na 1234-metrowy obiekt zgodny ze standardami CIK-FIA podstawił polski team Ernst Racing spod Cieszyna.

fot. Ernst Racing

Czterokrotny mistrz Polski lubi obiekt we wschodnich Czechach, z rodzinnego Ustronia jest tam niecałe 15 kilometrów. Przed ostatnim Rajdem Barbórka, Polak testował tam Forda Fiestę RS WRC z M-Sportu przed startem w warszawskiej imprezie. Co ciekawe, Kajto podzielił się wideo z kartingowych jazd określając je mianem treningu przedrajdowego. To może dawać do zrozumienia, że finalizacja rajdowych planów na sezon 2018 zbliża się do do końca.

Po zdobyciu trzech z rzędu tytułów mistrza Europy, Kajetanowicz za nowy cel wyznaczył sobie starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata, w kategorii WRC2. Jednak „Kajto” prawdopodobnie nie będzie na liście zgłoszeń do majowego Rajdu Portugalii, ale być może realny będzie już czerwcowy Rajd Sardynii. Nie wiadomo także, z którym pilotem startowałby 38-latek. Dotychczasowy pilot, Jarosław Baran wspólnie z kierowcą Ustronia zadecydowali o zakończeniu współpracy.

fot. Steel Ring

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Kajetan Kajetanowicz, WRC2, karting

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News