Kajetanowicz testował tu Fiestę WRC, a teraz gokarta

Kajetanowicz testował tu Fiestę WRC, a teraz gokarta

82 interakcje

Podaj dalej

Trzykrotny rajdowy mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz nie próżnował na początek majówki i trenował za kierownicą gokarta na torze Steel Ring w czeskim Trzyńcu. Wózek na 1234-metrowy obiekt zgodny ze standardami CIK-FIA podstawił polski team Ernst Racing spod Cieszyna.

fot. Ernst Racing

Czterokrotny mistrz Polski lubi obiekt we wschodnich Czechach, z rodzinnego Ustronia jest tam niecałe 15 kilometrów. Przed ostatnim Rajdem Barbórka, Polak testował tam Forda Fiestę RS WRC z M-Sportu przed startem w warszawskiej imprezie. Co ciekawe, Kajto podzielił się wideo z kartingowych jazd określając je mianem treningu przedrajdowego. To może dawać do zrozumienia, że finalizacja rajdowych planów na sezon 2018 zbliża się do do końca.

Majówkowy trening na gokarcie

Majówkowa pogoda sprzyja przedrajdowym treningom… ???
Gokartem też można!

Opublikowany przez Kajetan Kajetanowicz 2 maja 2018

Po zdobyciu trzech z rzędu tytułów mistrza Europy, Kajetanowicz za nowy cel wyznaczył sobie starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata, w kategorii WRC2. Jednak „Kajto” prawdopodobnie nie będzie na liście zgłoszeń do majowego Rajdu Portugalii, ale być może realny będzie już czerwcowy Rajd Sardynii. Nie wiadomo także, z którym pilotem startowałby 38-latek. Dotychczasowy pilot, Jarosław Baran wspólnie z kierowcą Ustronia zadecydowali o zakończeniu współpracy.

fot. Steel Ring

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Kajetan Kajetanowicz, WRC2, karting

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News