Kajetanowicz nowym liderem!

Kajetanowicz nowym liderem!

Podaj dalej

Za nami pierwsza pętla finałowego dnia Rajdu Akropolu – 3. rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że pech opuścił Kajetana Kajetanowicza, który po 3 niedzielnych odcinkach specjalnych wyszedł na prowadzenie w imprezie.

Poranna pętla rozpoczęła się od OS7 Eleftherochori 1… i było to rozpoczęcie niezwykle dramatyczne dla dotychczasowego lidera – Nassera Al-Attiyah. Reprezentanta Kataru spotkały poważne problemy z silnikiem, który w pewnym momencie przestał działać i przez około 2 minuty nie dało się go ponownie uruchomić. Sytuację taką bez skrupułów wykorzystali pozostali. Nowym liderem rajdu został Bruno Magalhaes, zaś zwycięzca odcinka specjalnego – Kajetan Kajetanowicz awansował na 2. pozycję.

Walka trwała na próbie OS8 Rengini 1. Najlepszy był tutaj Nasser Al-Attiyah, tuż za nim dojechał Kajetan Kajetanowicz, trzeci był Bruno Magalhaes. Wyniki te oznaczały zmniejszenie przewagi Portugalczyka nad Polakiem, zaś Al-Attiyah awansował na 3. miejsce.

Ostatni odcinek specjalny pierwszej niedzielnej pętli – OS9 Elatia/Karya 1 padł po raz kolejny łupem Al-Attiyah, jednak co najważniejsze dla polskich kibiców – Kajetan Kajetanowicz zdecydowanie pokonuje tu Bruno Magalhaesa i resztę stawki, co oznacza awans na pozycję lidera!

Po 9 odcinkach specjalnych rajdu na prowadzeniu znajduje się Kajetan Kajetanowicz. Polak ma na ten moment przewagę w wysokości 20,6 s. nad drugim Bruno Magalhaesem i 1:15,7 s. nad trzecim Nasserem Al-Attiyah. 6. miejsce zajmuje drugi z reprezentantów Polski – Grzegorz Grzyb. Jak potoczą się dalsze zmagania? Wydaje się, że przewaga dwukrotnego mistrza Europy jest spokojna, jednak trasy w Grecji są niezwykle podstępne i czyhają na każdy błąd zawodników.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News