Kajetan Kajetanowicz w WRC 2 z Maćkiem Szczepaniakiem

Kajetan Kajetanowicz w WRC 2 z Maćkiem Szczepaniakiem

Kajetan Kajetanowicz w WRC 2 z Maćkiem Szczepaniakiem

Podaj dalej

To, co od dłuższego czasu zastanawiało polskich kibiców stało się już jasne. Kajetan Kajetanowicz ogłosił, kto będzie jego pilotem w WRC 2. Padło na Macieja Szczepaniaka!

Kajetan Kajetanowicz: – Cieszę się, że mogę ogłosić coś, na co czekało bardzo wielu kibiców. Po prawej stronie mojego Forda Fiesty R5 usiądzie Maciej Szczepaniak, którego wieloletnia kariera to w znacznej mierze właśnie Rajdowe Mistrzostwa Świata. Rywalizował już na trasach prawie wszystkich rajdów tego cyklu rozgrywanych w ostatnich latach, przez co jego doświadczenie jest naprawdę imponujące. Rozpoczynamy od Rajdu Sardynii, blisko 320 kilometrów odcinków specjalnych. Już teraz intensywnie pracujemy nad tym startem. Wierzę, że ta rywalizacja przyniesie Wam i nam dużo radości.

Maciej Szczepaniak: – Od wielu lat mam przyjemność uczestniczyć w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Każdy udział w rajdzie tej rangi to ekstremalne wyzwanie, niezależnie od tego, czy siedzisz na pokładzie samochodu klasy WRC, R5 czy Junior WRC. To najdłuższe, najtrudniejsze i najbardziej wymagające zawody. Kajetan jest kierowcą o bardzo renomowanym nazwisku, z wielkimi osiągnięciami w mistrzostwach Europy. Stanie do rywalizacji z najszybszymi kierowcami świata, co stanowi duży sprawdzian. Dla mnie wyzwaniem jest podzielenie się doświadczeniem i dostarczenie mu komfortu pracy, jakiego oczekuje. Mój cel jest zawsze taki sam: być najbardziej użytecznym narzędziem w rękach kierowcy, co od wielu lat podkreślam. Jestem po to, aby pomóc Kajetanowi, tak samo, jak każdy inny członek zespołu.

Kajetanowicz i Szczepaniak rywalizować będą na pokładzie Forda Fiesty R5 w co najmniej czterech rundach Rajdowych Mistrzostw Świata w cyklu WRC 2. Ich wspólne występy rozpoczną się od czerwcowego Rajdu Sardynii.

Tagi: Maciej Szczepaniak, Kajetan Kajetanowicz, WRC

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News