Kaczmarski zbiera doświadczenie wśród najlepszych

Kaczmarski zbiera doświadczenie wśród najlepszych

Kaczmarski zbiera doświadczenie wśród najlepszych

Podaj dalej

Za nami pierwszy dzień zawodów na belgijskim torze Circuit Jules Tacheny. Rallycrossowe Mistrzostwa Świata od początku sezonu przynoszą nam mnóstwo emocji, nie inaczej było i tym razem. Wśród najlepszych zawodników świata po raz kolejny mamy okazję podziwiać Martina Kaczmarskiego.

Martin Kaczmarski: –Znam tor w Mettet już całkiem dobrze, w zeszłym roku startowałem tu w dwóch różnych imprezach i bardzo odpowiada mi jego charakterystyka. Jest wyjątkowo dynamiczny i zakręty pokonuje się na naprawdę dużej prędkości. Ponownie jestem w czołówce kierowców indywidualnych, spoza stałej stawki World RX i to mnie bardzo cieszy. Pierwszy dzień był jednak naprawdę wymagający. Sezon nabrał tempa i wszyscy jeszcze ostrzej walczą o punkty. Walka na torze była mocno agresywna i mechaników wieczorem czeka trochę pracy nad naszą Fiestą. Jutro dwa ostatnie biegi kwalifikacyjne i zrobię co mogę, aby wedrzeć się wyżej przed „etatowych” kierowców cyklu. Awans do półfinałów byłby niezwykłym osiągnięciem, będzie to wyjątkowo trudne, ale czuję, że nie jest to niemożliwe. Różnice w punktach nie są szczególnie duże.

W pierwszej sesji kwalifikacyjnej Polak wystartował obok takich zawodników, jak Johan Kristoffersson, Kevin Eriksson, Csucsu i Tamas Karai. O ile pierwsza dwójka to kierowcy fabryczni i byli na dystansie absolutnie niemożliwi do pokonania, to już Csucsu i Karai musieli uznać wyższość Martina Kaczmarskiego. Czas na poziomie 2:56,165 pozwolił na zajęcie w całej sesji 19. miejsca.

Druga sesja kwalifikacyjna była już nieco lepsza. Pomimo tego, że Martin Kaczmarski zajął w swoim biegu 4. miejsce, to dało to ostatecznie 17. pozycję w całej sesji. Polak uległ w walce Reinisowi Nitissowi, Francois Duvalowi i M.D.K, zaś za sobą przywiózł Jean-Baptista Dubourga. Czas w porównaniu do Q1 był nieco gorszy, bo wyniósł 2:57,026.

W zawodach prowadzi duet Volkswagena, Johan Kristoffersson i Petter Solberg przed utytułowanym Sebastienem Loebem. Kaczmarski znajduje się na 18. pozycji i do dającego awans do półfinałów dwunastego miejsca traci obecnie 15 punktów. Jutro rozegrane zostaną jeszcze wyścigi kwalifikacyjne Q3 i Q4 oraz półfinały i finał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News