Kaczmarski powalczy w Belgii

Kaczmarski powalczy w Belgii

Kaczmarski powalczy w Belgii

Podaj dalej

Zaledwie tydzień po rundzie Rallycrossowych Mistrzostw Świata w niemieckim Hockenheim, zawodnicy przenoszą się na belgijski tor Jules Tacheny. Wśród najlepszych kierowców świata po raz kolejny nie zabraknie Martina Kaczmarskiego.

Występ w Belgium RX będzie dla jedynego Polaka w stawce trzecim w najwyższej klasie – World RX. Oznacza to, że Martin Kaczmarski zmierzy się z takimi zawodnikami jak Petter Solberg, Mattias Ekstrom, Sebastien Loeb, Ken Block, czy Andreas Bakkerud.

Najważniejszy fakt jest taki, że jazda Polaka z biegu na bieg wygląda lepiej. O ile podczas debiutu w portugalskim Montalegre wyższość mogła brać trema początkującego, to już podczas ostatniej rundy w niemieckim Hockenheim sprawy wyglądały o wiele lepiej. Kaczmarski fragmentami potrafił przewodzić całej stawce w poszczególnych biegach i na pewno nie był ,,chłopcem do bicia”.

Zmagania podczas 4. rundy World Rallycross Championship na belgijskim torze Jules Tacheny rozpoczną się już w piątek po południu. O godzinie 17:25 wystartuje wolny trening dla zawodników World RX i RX2. Pierwsza sesja kwalifikacyjna ruszy w sobotę, 13 maja około godziny 12:15. Dzień zakończony zostanie około godziny 15:15, kiedy to zawodnicy przystąpią do Q2.

Dokończenie rywalizacji będzie miało miejsce tradycyjnie w niedzielę. Od godziny 10:00 zawodnicy walczyć będą w pozostałych sesjach kwalifikacyjnych, zaś o godzinie 15:00 ruszy serial z półfinałami i finałem.

Miejmy nadzieję, że finałowe biegi odbędą się z udziałem Martina Kaczmarskiego. Trzymamy kciuki!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News