Kacper Wróblewski: Rajd Barbórka postanowiłem wykorzystać do sprawdzenia R5-tki, którą jeszcze nigdy nie jeździłem

Kacper Wróblewski: Rajd Barbórka postanowiłem wykorzystać do sprawdzenia R5-tki, którą jeszcze nigdy nie jeździłem

20 interakcji

Podaj dalej

Oglądany w tym roku za kierownicą Hyundaia i20 R5, Kacper Wróblewski zadebiutuje za kierownicą Skody Fabia R5 w 57. Rajdzie Barbórka. Samochód dla kierowcy Orlen Team podstawi węgierski Tagai Racing Technologies.

Czeska konstrukcja uznawana jest za najbardziej konkurencyjne auto klasy R5. Ten konkretny egzemplarz już niejednokrotnie pojawiał się na polskich odcinkach specjalnych. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali nim nawet rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski podczas ubiegłorocznego Rally Poland. Zawodnik z Żywca nie kryje radości z możliwości pokazania się kibicom w tak chwalonej maszynie.

Rok 2019 to dla mnie czas spełniania marzeń – ocenił Kacper Wróblewski. – Najpierw razem z ORLEN Team zrealizowałem plan startów samochodem klasy R5 w mistrzostwach Polski, a teraz stanę do rywalizacji w Rajdzie Barbórka. Na początku mojej kariery marzyłem o występie w Warszawie za kierownicą Mitsubishi Lancera, ale okazało się, że pojedziemy jeszcze szybszym samochodem!

Popularny „Wróbel” wraz z pilotem Jackiem Spentanym sprawdzali dziś samochód na Torze Modlin, gdzie zaplanowano jeden z odcinków specjalnych warszawskiej Barbórki. Było to dobra okazja do poszukania ustawień przed tą prestiżową imprezą, stanowiącą symboliczny finał sezonu rajdowego w Polsce.

Kacper Wróblewski: Rajd Barbórka postanowiłem wykorzystać do sprawdzenia „R-piątki”, którą jeszcze nigdy nie jeździłem. Cieszę się, bo dla mnie to kolejne doświadczenie za kierownicą bardzo konkurencyjnej i szybkiej rajdówki. Znacznie lepiej czuje się na klasycznych oesach, a Fabia R5 będzie dla mnie nowością, ale to nie ma znaczenia. Jedziemy do Warszawy walczyć o jak najlepszy wynik w rajdzie i na ulicy Karowej. Zapraszam wszystkich w piątek i sobotę na Rajd Barbórka. W końcu tylko raz w roku można zobaczyć ponad setkę rajdówek ścigających się w stolicy. A ciepłolubnym kibicom polecam telewizyjną relację z Karowej.

Dla zawodnika ORLEN Team będzie to drugi start w warszawskiej imprezie i pierwszy w rajdówce z napędem na cztery koła. Barbórkowy debiut Wróblewski zaliczył w sezonie 2013 za kierownicą przednionapędowego Renault Clio.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News