Już wiadomo kto stał za dopuszczeniem nowych samochodów WRC w mistrzostwach Francji

Już wiadomo kto stał za dopuszczeniem nowych samochodów WRC w mistrzostwach Francji

10 interakcji

Podaj dalej

Niedługo po tym, jak francuska federacja dopuściła współczesne samochody WRC do asfaltowych Rajdowych Mistrzostw Francji, jako pierwszy z tego przepisu skorzysta Hyundai Motorsport.

Na Rallye Vosges Grand Est (14-16 czerwca) zespół z Alzenau wysyła Sebastiena Loeba i Daniela Elenę. 9-krotni mistrzowie świata będą rywalizować pod Wogezami Hyundaiem i20 Coupe WRC. Sąsiedztwo regionu z Alzacją i bliskość do terenów, na których rozgrywany jest Rallye Deutschland (22-25 sierpnia) – sugeruje, że Francuzi zaliczą przygotowanie przed niemiecką rundą Rajdowych Mistrzostw Świata.

To wielka przyjemność powrócić do mistrzostw Francji, ale również przejechać się w regionie, w którym wszystko się zaczęło – cytuje Loeba francuski Rallye Sport. – Nie mogę się doczekać , aby zaliczyć kultowe odcinki jak Pays d’Ormont, Corcieux czy Moyenmoutier. […] Dziękujemy FFSA za umożliwienie tego.

Ostatnie zdanie jest wymowne, ponieważ to zapewne na prośbę 45-latka (mającego posłuch w FFSA) wprowadzono korektę do regulaminu francuskiego czempionatu. Start Loeba i Eleny nie zakłóci rywalizacji w cyklu, ponieważ załogi nowych WRC nie są klasyfikowane w mistrzostwach Francji.

Powrót Huttunena?

Hyundai Motorsport zaplanował także jeden dodatkowy start i prawdopdobnie odnowił relacje ze swoim juniorem. Producent zgłosił załogę Jari Huttunen / Antti Linnaketo (Hyundai i20 R5) do 3. rundy mistrzostw Wielkiej Brytanii, Pirelli International Rally (27 kwietnia).

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News