Czas na Rajd Baborowa! Zobaczymy m.in. R5

Czas na Rajd Baborowa! Zobaczymy m.in. R5

Czas na Rajd Baborowa! Zobaczymy m.in. R5

Podaj dalej

Już w nadchodzący weekend startuje sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Na początek rywalizacji załogi zmierzą się w kompletnie nowym Rajdzie Baborowa. Poznaliśmy już listę zgłoszeń, w walce o najwyższe lokaty nie zabraknie m.in. mistrzów z ubiegłego sezonu, Gracjana Greli i Marty Momot.

Pierwsza runda RSMŚl. odbędzie się na terenach wokół Baborowa, w województwie opolskim. Na zawodników czeka łącznie 48 km oesowych, podzielonych na siedem prób – trzykrotny przejazd oesów Jonagold i Idared oraz superoes w centrum Baborowa. Tym razem rajd będzie miał nieco inny format, niż zwykle, bo superoes odbędzie się w piątek, a całe ściganie w sobotę.

Z numerem 1 do rywalizacji przystąpią Gracjan Grela i Marta Momot, aktualni mistrzowie Śląska, którzy kolejny raz wystartują w Hondzie Civic. W bliźniaczym samochodzie na trasie z numerem 2 pojawią się Piotr Baran z Michałem Paciejem, zaś #3 przypadła Szymonowi Żarłokowi i Krzyśkowi Pietruszce. Liczba zgłoszony załóg sprawia, że tak naprawdę ciężko jest przewidzieć losy imprezy. Mistrzostwa Śląska mają to do siebie, że są bardzo nieprzewidywalne i często oesy wygrywają zawodnicy, o których wcześniej nie słyszeliśmy.

Ciekawą rywalizację jak zwykle powinniśmy obserwować też w Pucharze Peugeota i Citroena. Tam widzimy m.in. Łukasza Godulę, Macieja Hawro, czy Łukasza Czubaja. Jak przystało na RSMŚl. nie zabraknie też gości. W klasie dla nich stworzonej zobaczymy m.in. Dariusza Polońskiego z Łukaszem Sitkiem w Fordzie Fiesta R5, Damiana Łatę z Marcinem Roikiem w Fordzie Fiesta Proto, Sławomira Strychalskiego z Pawłem Pochroniem w Nissanie 350Z, czy też Marka Sąsiadka z Łukaszem Jastrzębskim w Fordzie Fiesta R2.

Cała lista zgłoszeń: tutaj

Więcej informacji na temat rajdu znajdziecie pod adresem http://baborow.rsmsl.pl/

Zdjęcia: Wojciech Anusiewicz

Tagi: RSMŚl, Mistrzostwa Śląska, Rajd Baborowa, Rajdy

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News