Jos Verstappen: Max jest moim życiowym projektem

Jos Verstappen: Max jest moim życiowym projektem

20 interakcji
XPB_915167_Verstappen-725×500

Podaj dalej

Ojciec Maxa Vestappena – Jos, jest zachwycony talentem swojego syna. Były kierowca F1 przyznał ostatnio, że jest dumny z faktu, że może prowadzić karierę Maxa i że udało mu się wykreować go na jedną z największych gwiazd w Formule 1.

Verstappen senior w trakcie swojej kariery wziął udział w 106 wyścigach Grand Prix, zaczynając od debiutu z Benettonem w Grand Prix Brazylii w 1994 roku. W tym samym roku dwa razy stanął na podium a mistrzostwa zakończył na 10 pozycji.

Później Jos pracował jeszcze między innymi w stajniach Stewart, Arrows i Minadri, ale nigdy nie udało mu się zakończyć sezonu wyżej, niż podczas swojego debiutu w 1994 roku. Ostatecznie ojciec kierowcy Rerd Bull Racing wycofał się ze ścigania po sezonie 2003, nie odnosząc ani jednego zwycięstwa w karierze.

Jos Verstappen: Tak, Max jest moim życiowym projektem. Chcę z nim wygrywać, zostać mistrzem świata. Mamy wspólny cel. Uważam, że czas spędzony z Maksem jest znacznie fajniejszy niż moja własna kariera. Myślę, że gdy osiąga się takie rzeczy z własnym dzieckiem, to bardziej przezywa się to niż gdyby robiło się to samemu. Powiedzmy to w ten sposób: dla kariery Maksa zrobiłem więcej niż dla swojej własnej.

Robert Kubica: Przepłakałem kilka nocy. 20 lat pasji, zabawy i pracy zmieniło się w 1 sekundę

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News