Jest komunikat w sprawie następcy Kubicy

Jest komunikat w sprawie następcy Kubicy

81 interakcji

Podaj dalej

Wszyscy ci, którzy zastanawiają się kto zostanie partnerem Georgea Russella w Williamsie w sezonie 2020, będą musieli jeszcze poczekać. Claire Williams potwierdziła, że nazwisko drugiego kierowcy potwierdzone zostanie dopiero po zakończeniu sezonu.

Nie podamy nazwiska drugiego kierowcy aż do zakończenia sezonu – mówi Claire Williams. Szefowa stajni z Grove zaznaczyła, że wszystkie treningi Nicholasa Latifiego były zaplanowane dużo wcześniej i nie są przygotowaniem 24-latka do jazdy w F1 w roku 2020.

Jednak to właśnie Kanadyjczyk jest głównym kandydatem do FW 43. Na rynku transferowym został jeszcze Siergiej Sirotkin, ale opcja nawiązania ponownej współpracy Rosjanina z Williamsem wydaje się być w obecnej sytuacji mało prawdopodobna.

Claire Williams dla Motorsport Week: To nie jest tak, że szykujemy Latifiego do jazdy w roku 2020. Te treningi były zaplanowane wcześniej. Dlatego jest z nami w USA, był w Meksyku i też pojawi się w Brazylii. Nie mamy jasnego planu, co do terminu wyboru nowego kierowcy Williamsa. Powiedziałam już wcześniej, że nazwisko ogłosimy dopiero po GP Abu Zabi.

Tym samym Williams kontynuuje praktykę z poprzednich lat, kiedy też jako ostatni zespół w stawce F1 zamykał skład kierowców.

Poznaliśmy przepisy, które w 2021 roku zaczną obowiązywać w F1. Będzie ciekawie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News