Jedliński wygrywa sprint mistrzostw Polski

Marcin Jedliński reprezentujący barwy zespołu OLIMP Racing wygrywa w pierwszym sprinterskim starciu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowca Porsche 911 GT3 R pokonał Piotra Wójcika i Jędrzeja Szcześniaka.

Wyścig rozpoczął się na przesychającej nawierzchni, a startujący z drugiego pola Marcin Jedliński szybko rozprawił się z Richardem Chladem w Audi R8 LMS Ultra, wyprzedzając go już na pierwszym okrążeniu.

Od tego momentu zawodnik OLIMP Racing kontrolował przebieg wydarzeń na torze i praktycznie niezagrożony minął linię mety.

Na drugim miejscu uplasował się aktualny lider cyklu Porsche GT3 CCCE, Piotr Wójcik, a bardzo ładną jazdą i wieloma manewrami wyprzedzania popisał się Jędrzej Szcześniak, który po starcie z alei serwisowej zdołał wbić się na podium.

Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Łukasz Kręski w swoim pięknym Maserati, natomiast na mecie zabrakło Radosława Kordeckiego i Richarda Chlada.

W klasie D4 3500 najlepszy okazał się Aleksander Wojciechowski, pokonując Dawida Bokieja i Jakuba Glasse.