Jechał przez most chodnikiem wydzielonym dla pieszych. Pomoc drogowa nie wiedziała jak mu pomóc

W miniony czwartek wieczorem, bardzo zdenerwowany korkami kierowca zjechał swoją Hondą Accord na chroniony odcinek mostu przeznaczony dla pieszych. Jak już zapewne się domyślacie – to nie mogło skończyć się dobrze.

Jechał przez most chodnikiem wydzielonym dla pieszych. Pomoc drogowa nie wiedziała jak mu pomóc
Podaj dalej

Do zdarzenia doszło na moście Pułaskiego w Nowym Jorku, który łączący 11th Street w Long Island City z McGuinness Boulevard na Greenpoincie. Pewien zdenerwowany zbyt wysokim natężeniem ruchu kierowca postanowił „ominąć” korek, wykorzystując przeznaczony dla pieszych chodnik. Na początku szło jak po maśle, jednak problemy zaczęły się w połowie mostu, kiedy pas pieszych zaczął się zwężać.

Kierowca nie dawał za wygraną i uznał, że najrozsądniej będzie przyspieszyć i poświęcić lusterka, aby w końcu znaleźć się po drugiej stronie rzeki. Niestety źle oszacował zwężenie w wyniku czego roztrzaskał zderzak, drzwi, oraz felgi aluminiowe. To był jednak dopiero początek problemów.

https://wrc.net.pl/kierowca-bmw-z-impetem-wjechal-w-przystanek-autobusowym-pelnym-ludzi-z-zakrwawiona-twarza-uciekl-z-miejsca-zdarzenia

Gdy samochód był już całkowicie zakleszczony, kierowcy pozostało jedynie czekać na przybycie ratowników. Jak widać na poniższym filmie, uwolnienie drogowego frustrata i wyciągnięcie jego samochodu było sporym wyzwaniem.

Przeczytaj również