Japońska filozofia wygrała z Ogierem

W połowie października Tommi Makinen, szef zespołu Toyota Gazoo Racing oświadczył, że od sezonu 2018 w ich barwach ścigać się będzie rewelacyjny w minionym roku Ott Tanak. Choć Estończyk przegrał rywalizację z Sebastienem Ogierem, to właśnie na niego stawia Fin.

Japońska filozofia wygrała z Ogierem
Podaj dalej

30-letni Tanak jest o cztery lata młodszy od Ogiera, dzięki czemu jest również postrzegany jako lepsza opcja długoterminowa. Makinen wyjawił, że szefostwo Toyota Motor Corporation również wolało Estończyka, aniżeli 5-krotnego mistrza świata.

Dlaczego? Wiem, że Ott nie ma na swoim koncie ogromnej liczby sukcesów i powiedziałbym, że dzięki temu będzie jeszcze głodniejszy w przyszłości – skomentował Makinen.

Między innymi dlatego Toyota wspiera młodych i nowych kierowców, taka jest ich filozofia – dodaje Makinen. – Ogier dalej ma to coś w sobie i może jeździć na najwyższym poziomie jeszcze przez kilka lat.

– Znamy jego doświadczenie i osiągnięcia, które są dużo większe niż te, które posiada Ott. Najprawdopodobniej Sebastien byłby bezpieczniejszym wyborem, jednak musimy słuchać i iść takim śladem, w jaki sposób świat postrzegają Japończycy. Jestem zadowolony z naszego składu kierowców na przyszły rok – skomentował.

Przypomnijmy, że Tanak w przyszłym roku zastąpi za kierownicą Yarisa WRC Juho Hanninena i dołączy do swoich nowych zespołowych kolegów – Jari-Matti Latvali i Esapekki Lappiego.

Ogier z kolei wciąż musi podjąć decyzję między przedłużeniem kontraktu z M-Sportem a przejściem na sportową emeryturę.

Tagi: Tanak, Toyota, Makinen, rajdy, WRC

 

Przeczytaj również