Jakub Brzeziński dokłada kolejne auto R5 do RSMP

Jakub Brzeziński dokłada kolejne auto R5 do RSMP

Jakub Brzeziński dokłada kolejne auto R5 do RSMP

Podaj dalej

Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń potwierdzili, że wystartują w tym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w Skodzie Fabii R5. Topowy samochód rajdowy dla popularnego „Colina” sprawia, że jest jednym z głównych faworytów przed ruszającym za 2 tygodnie sezonem RSMP.Brzeziński z Kozdroniem startują w ten weekend w Platinum 12. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Załoga GO+ Cars pierwotnie zgłoszona Fordem Fiestą Proto, zaliczy ten rajd już Fabią R5 z litewskiego ProRacing. Start w Wieliczce będzie tym samym rozgrzewką przed Rajdem Świdnickim (20-22 kwietnia), który zainauguruje mistrzostwa Polski.

Cieszę się niesamowicie – nie ukrywa Jakub Brzeziński. – Damy z siebie wszystko, żeby jechać czysto i być na mecie każdego rajdu, ponieważ to najważniejsze w drodze po końcowy wynik. Na Rajd Świdnicki pojedziemy jeszcze egzemplarzem 2017, natomiast od Dolnośląskiego będziemy dysponować najnowszym dzieckiem Skody z Mladej Boleslavi, a więc egzemplarzem 2018, którym w Rajdzie Valašská startowali Kopecky i Veiby.


Przy zespole „Colina” będą działać także inni doświadczeni kierowcy. Aktualny rajdowy mistrz Polski, Filip Nivette będzie szpiegiem, rozpoznając warunki na trasie tuż przed startem odcinków. – Filip to również wsparcie setupowe oraz onboardowe ze Skody z 2017 roku – zauważa Brzeziński. – W technice jazdy oraz “widzeniu” drogi pomaga mi Jurij Protasow (mistrz Ukrainy 2008, trzeci w WRC2 2013 i 2015 – przyp. red.), także pełen entuzjazmu ruszam za dwa tygodnie do Świdnicy.

Jakub Brzeziński jest rajdowym wicemistrzem Polski z 2016 r. Wówczas startował samochodem Ford Fiesta R5, wygrywając Rajd Nadwiślański. Partnerami kierowcy w sezonie 2018 są GO+ Cars, Atlas Ward Polska, StecKaron, Motul Polska, MYZER, Rudy Project.

Tekst: Marcin Zabolski

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News