Jakimi autami jeżdżą sobie polscy europosłowie?

Jakimi autami jeżdżą sobie polscy europosłowie?

z23507242IER,Limuzyny-politykow

Podaj dalej

Miesięczne zarobki europosłów z Polski wynoszą ponad 8 tysięcy euro brutto. Z takim kapitałem szybko można odłożyć na naprawdę niezły samochód.

Na jakie auta pozwalają sobie zatem ci, których wybieramy w wyborach do reprezentowania naszego kraju? Bardzo różne. Nie brakuje zaskakujących jak na polityków staroci, pojazdów ze sportowym zacięciem, jak i świeżych nowości. Takie dane można znaleźć w ich obowiązkowych oświadczeniach majątkowych. Oto kilka przykładów.

Jerzy Buzek

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego ze swoim wynagrodzeniem z pewnością mógłby szybko nabyć, jakieś oszałamiające cacko. Tymczasem w jego oświadczeniu figurują starsze modele Renault – Laguna i Megane. W ostatnim zeznaniu nie ma wzmianki o ich rocznikach, ale w 2014 r. podawał te same modele, które pochodziły odpowiednio z 2005 i 2006 r.

Jarosław Wałęsa

Bardziej reprezentacyjnym samochodem może pochwalić się Jarosław Wałęsa. Syn byłego prezydenta Polski wozi się imponującym Mercedesem GLC z 2015 r.

Janusz Korwin-Mikke

Jeden z czołowych euroscepytków znany jest z bardzo skrajnych poglądów. W pewnym sensie odzwierciedlają to jego samochody. Z jednej strony posiada BMW serii 5 szóstej generacji (F11 o zadeklarowanej wartości 60 000 zł), z drugiej strony w jego posiadaniu jest poczciwy Fiat Punto (wartość 3000 zł).

Ryszard Legutko

Poseł PiS niedawno przesiadł się do nowego samochodu. Krakowianin przesiadł się do Skody Superb w nadwoziu kombi (2017 r.). Praktyczny i konserwatywny wybór.

Adam Gierek

Syn Edwarda Gierka postawił na markę mocno wypromowaną dzięki WRC. Poseł SLD jeździ Subaru Outback z 2016 r. To pojemny i bezpieczny SUV z dobrym napędem 4×4.

Edward Czesak

Modzie na SUV-y uległ także poseł PiS. W swoim pojemnym garażu ma bowiem Volkswagena Tiguana z 2017 r. (wartość 95 000 zł), ale również takie pojazdy jak Kia cee’d (2015 r./50 000 zł) i Skoda Octavia (2010 r. / 20 000 zł).

Danuta Hübner

Europosłanka PO jest wierna już prawie 15-letniej konstrukcji – Volvo S40 (2005 r.). Szwedzka limuzyna znana jest z wysokiego poziomu bezpieczeństwa i jak widać potrafi przekonać do dłuższego użytkowania

Jarosław Kalinowski

Niegdyś szef nieśmiertelnego PSL-u w oświadczeniu majątkowym wskazał łącznie 6 pojazdów, ale 4 z nich to maszyny rolnicze. W obecnej kandecji do jego kolekcji dołączyła Skoda Kodiaq (2017 r.) oraz Toyota Yaris (2014 r.).

Bogdan Wenta

Zasłużona postać polskiej piłki ręcznej i obecny prezydent Kielc ma typowego rodzinnego Renault Epace z 2015 r. Jednak, gdy potrzeba adrenaliny zawsze może wyciągnąć z garażu imponujący motocykl Triumph Rocket III z 2011 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News