Jak Phoenix z popiołu – Gosia wygrywa w Dubaju!

Jak Phoenix z popiołu – Gosia wygrywa w Dubaju!

Jak Phoenix z popiołu – Gosia wygrywa w Dubaju!

Podaj dalej

Pierwsza runda sezonu 24h Series jest już za nami! Rywalizacja rozpoczęła się od 24-godzinnego wyścigu na torze w Dubaju. Doskonale spisała się tam Polka – Gosia Rdest, która wspólnie ze swoimi zmiennikami wygrała wyścig w klasie GT4!

24-godzinny wyścig w Dubaju rozpoczął się w piątek, równo o godzinie 11:00 naszego czasu. Polscy kibice ze szczególną bacznością przyglądali się rywalizacji w klasie GT4, gdzie polskie barwy reprezentowała Gosia Rdest. Polka była częścią zespołu Phoenix Racing, który do walki wystawił dwa modele Audi R8 LMS GT. W pierwszym, który oznaczony był numerem 247 zasiadali Adderly Fong, Marchy Lee, Shaun Wei Fung Thong, Darryl O’Young oraz Charles Kwan, w drugim z #248 podróżowali na zmianę Philip Ellis, Joonas Lappalainen, John-Louis Jasper oraz właśnie Gosia Rdest.

Weekend rozpoczął się kapitalnie, bo Gosia i jej koledzy wywalczyli Pole Position w kwalifikacjach, a później wcale nie było gorzej. Jako pierwszy w samochodzie z #248 pojawił się Joonas Lappalainen, a później zmieniła go Gosia. Wyjeżdżając podczas code 60 Polka miała trochę czasu na wejście w wyścig, a później walczyła przez 2 godziny. Najtrudniejszym momentem była zmiana nocna, jednak i wtedy obyło się bez problemów. Ze względu na karę Audi z numerem 248 przez chwilę znajdowało się na 3. pozycji, jednak później udało się skutecznie odrabiać pozycje i po 17 godzinach drugi samochód zespołu Phoenix Racing znów był na czele.

Tak też pozostało do samego końca i ostatecznie Gosia wspólnie ze swoimi kolegami mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół Phoenix nie mógł sobie wymarzyć lepszego startu sezonu, bo na drugiej pozycji uplasował się ich drugi samochód! W klasyfikacji generalnej zwyciężył Mercedes AMG GT3 zespołu Black Falcon w składzie Al Faisal/Haupt/Buurman/Piana. Kolejny wyścig sezonu 24h Series odbędzie się w marcu na brytyjskim Silverstone.

Tagi: Gosia Rdest, Audi, Dubaj, 24H Series

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News