Jak oglądać Roberta Kubicę na żywo z kamery na Williamsie FW42?

Lepsze zrozumienie trudności, jakie ma Robert Kubica w tegorocznym sezonie Formuły 1 jest bardziej możliwe, gdy przyjrzymy się co dokładnie dzieje się z samochodem Polaka.

Jak oglądać Roberta Kubicę na żywo z kamery na Williamsie FW42?
Podaj dalej

Kierowca Williamsa cały czas ma zamontowaną kamerę na aureoli systemu halo swojego FW42. Fani mogą mieć do niej nieograniczony dostęp. Dzięki takiemu rozwiązaniu kibicowi nie umknie żaden genialny manewr Kubicy, jak i błąd. Ponadto rejestrowane są tam wszystkie komunikaty przez team radio przekazywane bez żadnej cenzury.

Pora na tor uliczny

To i wiele innych możliwości oferuje usługa F1 TV Pro. Szczególnie warto pomyśleć o niej przy okazji kolejnego Grand Prix, które odbędzie się w Azerbejdżanie. Na ulicznym torze w Baku przed rokiem zaskakująco nieźle radziły sobie samochody Williamsa (oba dotarły do Q2, a punkty za 8. miejsce zdobył Lance Stroll – przyp. red.). Polak znany jest z dobrej jazdy na tego typu torach, dlatego oglądanie go w akcji na każdym metrze może być wyjątkowo przyjemne dla oka.

Jak to zrobić?

Należy zacząć od rejestracji konta F1 TV Pro, która możliwa jest TUTAJ. Mogą jej dokonać osoby od 16. roku życia. Do aktywacji usługi konieczne jest skonfigurowanie płatności za pomocą karty bankowej MasterCard, Visa, Visa Debit lub Maestro (tylko w UK). Płatności można ustawić także za pośrednictwem sklepu z aplikacjami na telefony komórkowe.

Koszty z jakimi musimy się liczyć to 7,99 euro miesięcznie (ok. 35 zł) lub 64,99 euro za roczny abonament (ok. 280 zł). Przed sezonem były dostępne atrakcyjne promocje zwłaszcza na roczną subskrypcję (-50%). W trakcie sezonu będzie o to ciężej.

Wybór kierowcy

W trakcie grand prix na stronie głównej nie da się przeoczyć przycisku pozwalającego odtworzenie transmisji. Po jej zakończeniu wszystko możemy przeżyć dokładnie tak samo z odtworzenia, np. w celu analizy.

Domyślnym widokiem jest sygnał, który widzimy, np. na Eleven Sports. Jednak w prawej kolumnie mamy dobrze znane skróty nazwisk kierowców wraz z ich numerami startowymi, dzięki czemu natychmiast możemy się przełączyć na kamerę zamontowaną na danym samochodzie.

Obraz nadawany jest jeszcze przed startem aż do postoju w pit-lane. Co dzieje się z samochodem Roberta Kubicy w trakcie ceremonii podium w tym sezonie nie zobaczycie w inny sposób niż za pomocą F1 TV Pro. Dzięki temu możemy lepiej zobaczyć procedury, które towarzyszą weekendowi wyścigowemu.

Analiza strategii

Osoby, które są już zagłębione w temat F1 – wiedzą, że królowa sportów motorowych to swego rodzaju szachy. Strategia, użyte opony, ilość postojów, czasy sektorów, temperatura powietrza i asfaltu, prędkość wiatru, wilgotność. Te i inne parametry można podejrzeć na kanale Data, który prezentuje szereg statystyk na żywo.

Dodatkowo w zakładce Tracker widzimy mapę toru z zaznaczeniem, gdzie dokładnie znajdują się obecnie kierowcy. To także pomaga w analizie, a czytelność poprawia numeracja zakrętów. Dzięki temu w razie przygody na torze, wiemy dokładnie, w którym miejscu się przydarzyła. Ujęcie z kamery czasem bywa mylące, dlatego to narzędzie likwiduje wszelkie wątpliwości.

Coś dla maniaków

F1 TV Pro to także możliwość obejrzenia archiwalnych relacji czy dokumentów przygotowanych przez F1 (bez polskiego komentarza lub napisów). Dodatkowo, gdy weekendowi F1 towarzyszą rundy F2, F3 lub Porsche Supercup, to w usłudze także będziemy mogli obejrzeć z nich transmisję. Wszystko to jest możliwe do oglądania zarówno na pulpitach komputerów oraz ekranach smartfonów/tabletów z systemami Android lub iOS.

Jeżeli jest się zapalonym fanem F1, to jest to narzędzie może nie obowiązkowe, ale pozwalające przeżywać tę dyscyplinę bardziej niż kiedykolwiek. F1 TV Pro z pewnością wyznacza też kierunek, w jakim powinni podążać dostawcy transmisji sportów motorowych na żywo, z WRC+ All Live na czele.

Przeczytaj również