Italian Baja: Przygoński wciąż w fantastycznej formie, 2. miejsce w prologu

Italian Baja: Przygoński wciąż w fantastycznej formie, 2. miejsce w prologu

3 interakcje
Italian Baja: Przygoński wciąż w fantastycznej formie, 2. miejsce w prologu

Podaj dalej

Kuba Przygoński reprezentujący barwy zespołu ORLEN Team zakończył prolog przed Italian Baja na drugim miejscu tracąc do najszybszego Borisa Gadasina zaledwie sekundę.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country pokonał 6-kilometrową trasę prologu w czasie 7:05.40. Szybszy był jedynie Boris Gadasin.

Najgroźniejsi rywale Przygońskiego, Martin Prokop i Władimir Wasiliew dojechali do mety z trzecim i czwartym czasem, jednak ich strata do zwycięzcy wyniosła już ponad 15 sekund.

– Mieliśmy dziś dobre tempo, zaatakowaliśmy, przed nami dojechał Boris Gadasin, okazał się szybszy o 0,7 sekundy, więc jechaliśmy dość równo. Martin i Vladimir stracili do nas 15-16 sekund, a to już dość spora różnica – mówił Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

Startujący w piątkowym prologu kierowcy musieli mierzyć się z mokrą, niekiedy bardzo wąską trasą. Składały się na nią szutrowe, otoczone krzakami drogi, na których trudno było się wyrobić. Na uczestników czekała też przeprawa przez okoliczną rzekę.

– W kilku miejscach mieliśmy do pokonania głęboką na około metr wodę. Próbowaliśmy przejeżdżać nią jak szybko się da, ale samochód zwyczajnie nie miał na to siły – mówi Kuba Przygoński.

Na sobotę organizatorzy zaplanowali odcinek Andrea, na który składają się trzy odcinki specjalne po 86 kilometrów każdy. Finał włoskich zawodów zaplanowano na niedzielę 24 czerwca w Pordenone.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News