Istotny moment w karierze Roberta Kubicy. Polak właśnie rozpoczął nowy rozdział

Istotny moment w karierze Roberta Kubicy. Polak właśnie rozpoczął nowy rozdział

61 interakcji
Motor Racing – Formula One World Championship – Abu Dhabi Grand Prix – Qualifying Day – Abu Dhabi, UAE

Podaj dalej

12 grudnia może być w przyszłości uznawany za jeden z ważniejszych dni w karierze Roberta Kubicy. Polak zasiada dzisiaj w BMW M4 DTM zespołu BMW Motorsport, w którym być może będzie się ścigał w przyszłym roku.

Kubica pojawił się na torze w Jerez de la Frontera około godziny 9:30. Po trzydziestu minutach Polak miał już na swoim koncie jedenaście przejechanych okrążeń, czyli najwięcej z wszystkich jeżdżących kierowców.

Oprócz Kubicy hiszpański obiekt przemierzają dzisiaj m.in. Fabio Scherer, Marco Wittmann i Nico Mueller. Niestety, prawdopodobnie nie będzie nam dane dowiedzieć się, jak wyglądają czasy Polaka na tle rywali. Z testów dla młodych kierowców nie prowadzi się live timingu, a doniesienia z toru są bardzo ubogie.

Przypomnijmy, Kubica w przeszłości miał już styczność z zespołem BMW. Dołączył do niego dokładnie 20 grudnia 2005 roku. Wcześniej Polak zaliczył testy w Renault i otrzymał propozycję kontraktu, natomiast ostatecznie zdecydował się właśnie na niemieckiego producenta.

To właśnie w BMW Robert po raz pierwszy stanął na podium w Formule 1. Miało to miejsce już w jego trzecim wyścigu w karierze, podczas Grand Prix Włoch na torze Monza. Również w BMW Kubica sięgnął po swoje pierwsze pole position oraz wygrał pierwszy wyścig – odpowiednio Grand Prix Bahrajnu i Grand Prix Kanady 2008.

W ubiegłym sezonie w barwach BMW w DTM wystartowało sześciu kierowców – Bruno Spengler, Marco Wittmann, Timo Glock, Philipp Eng, Sheldon van der Linde i Joel Eriksson. Na najwyższej pozycji sezon ukończył Wittmann, który był trzeci, a na przestrzeni sezonu wygrał cztery wyścigi, siedem razy stając na podium.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News