Te 4 triki pozwolą ci chronić swoje paliwo w baku. Złodzieje ściągają je na potęgę, mają nowe sposoby

Te 4 triki pozwolą ci chronić swoje paliwo w baku. Złodzieje ściągają je na potęgę, mają nowe sposoby

jak-chronic-swoje-paliwo-przed-zlodziejami

Podaj dalej

Paliwo wciąż jest bardzo drogie, a jego tankowanie wciąż przysparza kierowców o ból głowy. Z tego powodu niektórzy przestępcy uciekają się do wiercenia w zbiornikach, aby ukraść benzynę lub Diesel. To niestety tylko jedna z technik stosowanych przez złodziei w celu uzyskania drogocennego paliwa. Jak się przed tym chronić?

Jak chronić swoje paliwo w baku?

jak-chronic-swoje-paliwo-przed-zlodziejami
fot. freepik

Pełny bak jest obecnie warty bardzo dużo pieniędzy. W zależności od jego rozmiaru, kwota ta może wahać się od 300 do nawet 500 złotych. Dlatego musimy być ostrożni i chronić swoje paliwo. Oto kilka pomysłów na to, jak chronić swój pojazd przed złodziejami. 

Nowoczesne samochody posiadają szereg technologii, które pomagają powstrzymać złodziei przed ściągnięciem paliwa. Wśród nich są drzwiczki paliwowe, które blokują się, gdy pojazd jest zamknięty. Do tego mamy zawory zwrotne, które nie pozwolą, aby paliwo wpłynęło do rury, czy ekrany, które uniemożliwiają wężowi dotarcie do samego zbiornika. To jednak skłania wielu przestępców do stosowania nowej techniki wiercenia bezpośrednio w zbiorniku. 

Nie dość, że bardzo szybko uzyskują dostęp, to jeszcze dużo szybciej są w stanie ściągnąć paliwo. Dla właścicieli wymiana zbiornika może kosztować tysiące złotych w zależności od modelu czy marki pojazdu. 

jak-chronic-swoje-paliwo-przed-zlodziejami
fot. freepik

Policja ostrzega kierowców

Bez względu na to, w jaki sposób przestępca będzie próbował ściągnąć twoje paliwo, policja sugeruje wiele rzeczy, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo kradzieży. – Istnieje kilka sposobów na odstraszenie złodziei – pisze Departament Policji Lake Orion w mediach społecznościowych. – Próba utrudnienia tego może być jedynym sposobem, aby nie stać się ofiarą tego rodzaju kradzieży. 

Policja pisze przede wszystkim o tym, aby zawsze zamykać pojazd, gdy nie ma cię w jego pobliżu. Wiele nowych pojazdów w tym samym momencie blokuje drzwiczki wlewu paliwa. Jeśli chcesz być bardziej bezpieczny, możesz kupić blokujący korek wlewu paliwa, jeśli twój samochód na to pozwala. 

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik.pl

Biorąc pod uwagę przecinanie przewodów wlewowych, czy wiercenia otworów w zbiornikach, policja zaleca parkowanie w dobrze oświetlonych miejscach i z drzwiami wlewu paliwa w najmniej dostępnych miejscach. Unikaj parkowania w ciemnych miejscach. 

4 sposoby, aby chronić swoje paliwo:

  • Zawsze zamykaj samochód
  • Rozważ inwestycję w blokujący korek wlewu 
  • Staraj się parkować w dobrze oświetlonych miejscach, jeśli to możliwe w pobliżu kamery 
  • Unikaj parkowania w ciemnych miejscach lub pozostawiania samochodu w tym samym miejscu na dłuższy czas 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News