Zdesperowany facet prosi Internautów o pomoc w naprawie BMW 328i xDrive. To się nie mogło skończyć dobrze

Używane niemieckie samochody zazwyczaj są drogie w obsłudze, szczególnie jeśli coś idzie nie tak, jak trzeba. 

Zdesperowany facet prosi Internautów o pomoc w naprawie BMW 328i xDrive. To się nie mogło skończyć dobrze
Podaj dalej

Każdy oszczędny właściciel wie, jak szukać niezależnego, renomowanego mechanika, jeśli sam nie jest w stanie poradzić sobie z problemem. Czasami nawet ta cena jest zbyt wysoka, jak w przypadku tego właściciela BMW E90. Ostatnią deską ratunku była dla niego sekcja barterowa Craigslist. Tam można znaleźć tanią siłę roboczą w zamian za używany sprzęt stereo, czy jakoś tak. 

To musiało się źle skończyć. 

Na początku zeszłego tygodnia w dziale wymiany barterowej Minneapolis Craigslist pojawił się post napisany przez wkurzonego mężczyznę. Właściciel BMW poprosił o pomoc w naprawie jego BMW Serii 3 z 2010 roku. Facet od razu przechodzi do rzeczy:

– Moja żona uderzyła w głaz na drodze, który roztrzaskał miskę olejową. Dojechała do domu (wszystko było okej) i kiedy zaparkowała, z samochodu wyciekł cały olej. 

Stary, a głupi. Na FB pochwalił się, że na ograniczeniu do 100 km/h pędził porobionym BMW i8 równe 200 km/h

Opisowi towarzyszą wstrząsające zdjęcia samochodu z rozlanym przed maską olejem. Wystarczy jednak wymienić miskę olejową, nalać oleju i najprawdopodobniej sprawa będzie załatwiona. 

Okazało się jednak, że nasz dzisiejszy bohater już wcześniej szukał pomocy w ten sposób. Jak sam napisał, zatrudnił kolejnego „głupka z sekcji Craigslist”, który ostatecznie wyrządził więcej szkód, niż pożytku. Do tego ukradł zestaw gniazdek. Poniżej zamieszczamy pełny opis wkurzonego właściciela BMW. 

Moja żona uderzyła w głaz na drodze, który roztrzaskał miskę olejową. Dojechała do domu (wszystko było okej) i kiedy zaparkowała, z samochodu wyciekł cały olej.

Zatrudniłem kolejnego kretyna z listy Craigów, który wymienił miskę olejową, ale nie założył wszystkiego poprawnie. Kontrola 4WD się pali, samochód działa i jeździ, ale kierownica obrócona jest o około 90 stopni, coś śmiesznie brzmi i jeździłem tylko wokół bloku. Zapłaciłem temu idiocie i znalazłem garść luźnych śrub, a on ukradł mój zestaw gniazdek. 

Nie odpowiadaj, jeśli nie znasz BMW i tego konkretnego egzemplarza. To model 328i xDrive z 2010 roku.

Tym razem nie zapłacę za nic z góry i nie zapłacę za gównianą pracę. Możesz się przyjrzeć, podać wycenę, a jeśli masz warsztat, mogę dostarczyć samochód. Mam gotówkę, lub możemy zamienić się za kamery przemysłowe albo sprzęt audio video. 

Ile mocy generuje malutki, jednocylindrowy silnik Diesla o pojemności 0,5l? Niecodzienny test na hamowni

Wymiana miski olejowej w BMW Serii E90 nie wydaje się być najbardziej wymagającym zadaniem na świecie. W samochodzie wyposażonym w xDrive trzeba podeprzeć silnik, opuścić ramę i zdemontować przednią oś. 

Przeczytaj również