Kierowco, zapomnij o Yanosiku! Ten przełomowy system antyradarowy sprawi, że już nigdy nie dostaniesz mandatu!

Kierowco, zapomnij o Yanosiku! Ten przełomowy system antyradarowy sprawi, że już nigdy nie dostaniesz mandatu!

Podaj dalej

Yanosik? Jaki Yanosik? Ten rewolucyjny antyradar sprawi, że mandat za przekroczenie prędkości przejdzie do historii. Najlepsze w nim jest to, że pojawi się na wyposażeniu samochodu. Trzeba będzie jednak za niego zapłacić… w formie abonamentu. 

mandat

Mandat? Nie z tym systemem!

BMW wprowadziło nową funkcję w ramach pakietu ConnectedDrive, która ostrzega kierowców o działających fotoradarach, o ruchu drogowym oraz o kamerach na skrzyżowaniach. Mandat za prędkość powinien zatem z tym systemem przejść do historii. Yanosik wydaje się być przy nim przestarzały. 

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Usługa informacji o fotoradary producenta pobiera informacje z ogólnokrajowej sieci publicznych stacjonarnych i mobilnych lokalizacji fotoradarów. Ponadto wykorzystuje dane z detektorów radarowych i laserowych do ostrzegania kierowców w czasie rzeczywistym. Stosowna informacja pojawi się na cyfrowym zestawie wskaźników. Ale…? Nie, nie ma żadnego ale!

yanosik-fotoradar-mandat-policja-bmw

Auto News informuje, że BMW oferuje usługę informacji o kamerach drogowych jako 3-miesięczną wersję próbną dla wybranych pojazdów z roku modelowego 2021. Pod koniec okresu próbnego właściciele będą mogli korzystać z usługi przez 15 miesięcy za jedyne 60 złotych. 

Yanosik przechodzi do historii

– Przez dziesięciolecia ludzie używali wykrywaczy radarów w tym samym celu. Wydajesz trochę pieniędzy, aby zachować spokój ducha, wiedząc, że otrzymasz zaawansowane ostrzeżenie – powiedział główny analityk Guidehouse Insights, Sam Abuelsamid. 

policja-mandat-prawo-jazdy

Usługa informowania o kamerach drogowych BMW korzysta z funkcji HERE Technologies i Cedar Technologies. 

To ekscytujące widzieć, jak BMW dostarcza klientom nową generację usług Over The Air – powiedziała wiceprezes HERE Technologies, Michele Herbst. – Wrażenia z jazdy są przekształcane przez moc połączonych, w pełni wbudowanych funkcji i usług pojazdu. HERE z dumą oferuje globalnej branży motoryzacyjnej elastyczną, kompleksową platformę dla wszystkich danych lokalizacyjnych, usług i potrzeb technologicznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News