Wyciekły zdjęcia zupełnie nowego Renault Duster! Ma 170 KM, napęd 4x4 i śmiesznie niską cenę [GALERIA]

Wyciekły zdjęcia zupełnie nowego Renault Duster! Ma 170 KM, napęd 4x4 i śmiesznie niską cenę [GALERIA]

renault-duster-nowy-pickup

Podaj dalej

Jeszcze przed oficjalnym debiutem poznaliśmy ostateczny kształt najnowszego Renault Duster Oroch. Pickup pojawi się już wkrótce na brazylijskim rynku i otrzyma bardzo interesującą gamę silnikową. A to wszystko za bardzo przystępne pieniądze. Nic, tylko wyprowadzać się do Brazylii! 

Nowe Renault Duster na rynek Ameryki Płd.

Renault kontynuuje serię premier w Ameryce Łacińskiej. Po tym, jak Duster otrzyma silnik 1.3 z turbodoładowaniem, kolejną nowością powinien być pickup Duster Oroch. Samochód otrzyma nowy design, lepsze wyposażenie i ten sam silnik. 

Niedawno samochód pojawił się w Argentynie bez żadnego kamuflażu, pokazując jak będzie wyglądał finalny model. Konstrukcja przedniego grilla jest bardzo podobna do SUV-a Dustera, ale ten z dopiskiem Oroch nie będzie miał przykładowo pochylonej przedniej szyby. 

renault-duster-nowy-pickup-2

Koła mają nowy design, a na pokrywie paki wyróżnia się napis proch napisami wielkimi literami. Nazywany do tej pory Duster Oroch może więc zmienić nazwę na Oroch, ale to wciąż tylko domysły. 

Dobre silniki i napęd 4×4

Więcej podobieństw samochód będzie miał wewnątrz. Pickup Renault Duster Oroch otrzyma ulepszone wykończenie, więcej wyposażenia – jak chociażby nowe centrum multimedialne. Bazowyms silnikiem będzie 120-konne 1.6, natomiast dla bardziej wymagających kierowców Renault przygotowało silnik 1.3 turboflex o mocy 170 M. 

W przypadku tego ostatniego do wyboru mamy tylko automat, natomiast 1.6 możemy kupić tylko z manualną 5-biegową skrzynią. W Argentynie samochód najprawdopodobniej otrzyma też napęd 4×4. 

renault-duster-nowy-pickup-2

To jeszcze nie wszystko od Renault

Najważniejsze zmiany dotyczą bezpieczeństwa – Renault Duster Oroch po raz pierwszy otrzyma kontrolę stabilności ESP. Marka rozważa sprzedaż swojego nowego pickupa także na innych rynkach, na przykład w RPA. 

Oprócz Dustera, Renault ma jeszcze dwie nadchodzące nowości dla Brazylijczyków. Pierwszym jest długo oczekiwany Kwid E-Tech, a także elektryczny Mégane E-Tech. Sądząc po dotychczasowych cenach Dustera w wersji pickup, samochód powinien być tańszy niż cokolwiek z linii Dacii w Europie. A za pickupa to naprawdę rozsądne pieniądze. Fajnie jest móc wybierać samochody, jeśli nie masz na plecach koszmarnych przepisów Unii Europejskiej… 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News